Зазвичай будь-які навчально-практичні заходи, які проводяться в столиці викликають ажіотаж. Тренінг креативного фактчеку від проекту «БезБрехні» не став винятком – на попередньому етапі реєстрації виявили бажання відвідати тренінг понад 60 потенційних учасників.
Проте, вважаючи на обмеженість місць та специфічність програми, яка насичена практиками та груповими брейштормінгами, запрошеними було лише 37 учасників.
Вперше, в експериментальному порядку, крім регіональних журналістів, які є основною цільовою аудиторією заходів, на тренінг запросили викладачів вишів факультетів журналістики і медіа-тренерів. Можна сказати, що експеримент виявився вдалим – досвіт журналістики і навчальної практики дав свої чудові результати. Особливо це торкалося «візитної картки» наших тренінгів – фактчеку передвиборчих білбордів нинішніх кандидатів в президенти.
Опрацьовано було 17 виборчих рекламно-агітаційних «полотен» першої п’ятірки учасників президентських перегонів. В процесі аналізу були виявлені такі цікаві елементи як – присутність практично в усіх кандидатів прихованого змісту в контексті гасел чи візуальному ряду, який на перший погляд містить заклики до об’єднання навколо якоїсь ідеї, меседжу або події але насправді – направлений на роз’єднання громадян виборців, поділ їх на певні групи (не завжди за зрозумілими критеріями), акцентування уваги на потребах одних суспільних груп на збиток іншим.
Іншим ноу-хау київського тренінгу стала практика, яка демонструвала обізнаність пересічних громадян у подіях світу, країни, міста. Виявилось, що тенденція до глобалізації інформації переключає нашу увагу на події, які напряму нас не стосуються, не впливають на наше життя і не можуть бути під нашим впливом чи контролем. В той же час, вони «відбирають» частину інформаційного простору, перетягують увагу на себе, відволікаючи від нагальних тем, що безпосередньо регулюють важливі аспекти нашої діяльності.