Чотири міфи про фемінізм, в які, можливо, ви досі вірите   – Без Брехні
PROМіфиФактчек

Чотири міфи про фемінізм, в які, можливо, ви досі вірите  

Ну що? Вас привітали зі святом “ніжності та краси”? Насправді немає нічого поганого у квітах в цей день. Власне, як і у будь-який інший. Що погано — так це підміна понять. 8 березня – це дійсно свято. Міжнародний день, який відзначає рівність прав жінок в різних сферах життя.

Проте і цей день, і питання гендерної рівності, й досі оповиті міфами та невіглаством. Спростуємо деякі з них. Наприклад, а що ж таке фемінізм і чи дійсно він такий страшний?

 

ФЕМІНІЗМ – ЦЕ ПРО НЕНАВИСТЬ ДО ЧОЛОВІКІВ

Ні. Фемінізм — це про рівність жінок і чоловіків. І йдеться в першу чергу про економічні, політичні, соціальні права тощо. Це визнання того, що хлопчики та дівчатка, чоловіки та жінки мають рівні можливості в житті. Це в жодному разі не про те, що чоловіки гірше за жінок. І, звичайно, це не про ненависть: http://surl.li/fhtkd

ФЕМІНІЗМ ШКОДИТЬ ЧОЛОВІКАМ

 Ні. Все якраз навпаки — він вигідний чоловікам. Патріархальна модель родини, де красива мама готує їсти та глядить діточок, а чоловік працює — виглядає привабливо хіба на плакатах 50-х років. Насправді й жінки, і чоловіки зазнають свої втрати від патріархальної моделі родини. Жінка втрачає професійні навички та в разі розлучення чи смерті чоловіка має мало шансів зберегти бажаний рівень життя. Чоловіки, своєю чергою, часто відчувають нечуваний тиск бути єдиними годувальниками родини. Довгі години роботи позбавляють їх спілкування з дітьми, навіть якщо чоловіки бажають більше часу проводити зі своєю родиною.

“Чоловікам вигідно бути феміністами” — пише літературознавець Ростислав Семків: “Відомо, що чоловіки живуть на 10-15 років менше, ніж жінки. Якщо патріархальне суспільство веде жінку в рабство до плити, то чоловіка — до інфаркту, бо він мусить забезпечувати сім’ю, і якщо він з цим не справляється, то його вважають лузером, у нього починаються психологічні проблеми, які прогресують.

Якщо ж чоловіки діляться відповідальністю і контролем, якщо в сім’ї він і вона мають певні особисті амбіції, проєкти, він не скидає на неї всі обов’язки з виховання дітей, якщо цим теж ділитися, то обом стане комфортніше і простіше”:  http://surl.li/fhtoq

ЯКИХ ПРАВ ЖІНКАМ НЕ ВИСТАЧАЄ. ЇМ ВСЕ ДОСТУПНО

Ні. Це типова фраза людей, які або дійсно мають більше прав та привілеїв, або ще не потрапили в ситуацію, коли їхні права обмежуються. Наприклад, жінки все ще не мають тих самих економічних прав, що і чоловіки. Жінкам важче отримати високооплачувану роботу і саме жінки все ще найбільше часу приділяють домашнім обов’язкам. У світі лише 25% парламентаріїв — це жінки: http://surl.li/fhtra

І це ми не сказали про такі “дрібниці” як відсутність пандусів, ясел, доступних та якісних дитячих садочків і ще купи всього, що заважає жінкам поєднувати кар’єру та материнство.

ЯКИЙ ФЕМІНІЗМ? ЯКА РІВНІСТЬ? ЧОЛОВІКИ ТА ЖІНКИ РІЗНІ

 Звичайно, різні. Якщо дивитись на нас суто з біологічної точки зору. Жінки можуть вагітніти та народжувати, а чоловіки, як правило, мають більше м’язової маси. Але в тому то й суть, що йдеться про рівність, а не однаковість. І сучасний світ не вимагає від нас жорсткого розподілення ролей для виживання. Скоріше навпаки, чим більше ми можемо та вміємо – тим вищі шанси у нас та наших дітей вижити. Візьмемо такий приклад: купа чоловіків і досі вважають, що жінка за кермом — це нонсенс. Проте життя показує, як жінки за кермом рятували дітей та тварин з окупованих територій та підвозили тепловізори на позиції своїм чоловікам. Чи було б це можливо, якби одного дня жінки не вибороли право сідати за кермо попри недовіру та глузування суспільства?

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja