//

ЧИ ВИМАГАЛА ООН ЗАБОРОНИТИ КАЗАТИ “ВІЙНА” НА ПОДІЇ В УКРАЇНІ? – Без Брехні

ЧИ ВИМАГАЛА ООН ЗАБОРОНИТИ КАЗАТИ “ВІЙНА” НА ПОДІЇ В УКРАЇНІ?

Сьогодні ЗМІ була розбурхана гаряча суперечка в Твіттері про те чи ООН забороняє називати “війна в Україні”, як росія. Проте так само швидко більшість ЗМІ потім почали гасити цю пожежу, вдовольнившись половинчатою відповіддю ООН. Ми розібралися, що ситуація неоднозначна і ще не вичерпана.

Нещодавно журналісти та активісти почали наголошувати, що міжнародні організації, які пишуть про війну та гуманітарну катастрофу в Україні почали називати війну Росії проти України “конфліктом чи “кризою”.

Наприклад, на це звернули уваги після посту від UNICEF – спеціалізованої структури ООН, яка є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей.

А вже 8 березня видання Irish Times написало, що Організація Об’єднаних Націй нібито заборонила своїм співробітникам використовувати слова “війна” або “вторгнення” для опису дій Росії в Україні. Замість цього пропонуються слова “конфлікт” та “військовий наступ”.

Журналісти Irish Times дізнались про це з електронного листа від департаменту комунікацій. Також в листі працівникам ООН заборонили використовувати український прапор, як в особистих, так і в офіційних облікових записах, в соціальних мережах або на веб-сайтах.

Така політика спрямована ніби то на уникнення “репутаційних втрат”, пише Irish Times. “Це важливе нагадування, що ми, як міжнародні державні службовці повинні бути неупередженими”, – цитує лист ірландське видання.

Daily Mail пізніше продемонструвало скріншот мейлу.

Варто зауважити, що ще до повномасштабної фази війни ООН використовувала слово “конфлікт”, коли йшлося про війну між Росією та Україною, пояснюючи це тим, що сам уряд України раніше використовував термін “збройний конфлікт”.

На повідомлення в ЗМІ відреагував і голова МЗС Дмитро Кулеба:

“Важко повірити, що ООН могла б запровадити таку саму цензуру, як Кремль зараз в Росії, заборонивши використання слів “війна” та “вторгнення” серед співробітників ООН”.

Він закликав ООН спростувати цю інформацію, наголошуючи, що на кону репутація організації. Після хвилі обурення, яка здійнялась в соціальних мережах, представники ООН почали заперечувати такі заяви:

“Організація Об’єднаних Націй заперечує, що її співробітникам було наказано не використати слова “війна чи вторгнення” щодо нападу Росії на Україну, – заявив Guardian офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик.

Але він погодився, що такий лист міг існувати, але до його відома це не було доведено. У Твіттері заперечувати заборону слова “війна” взялася комунікаційниця Мелісса Флемінг.

Спершу вона заперечувала що такого ОФІЦІЙНОГО повідомлення НЕ НАДХОДИЛО для ГЛОБАЛЬНОГО персоналу. Пізніше уже змушена була визнати, що лист був, але він нібито БУВ НАДІСЛАНИЙ місцевим офісом БЕЗ ДОЗВОЛУ і не представляє офіційної позиції організації

По суті, чіткого спростування немає, але не можна вважати, що це була вказівка на рівні всієї організації. Можливо, це була директива якогось регіонального офісу, адже заступниця генерального секретаря ООН Розмарі ді Карло в одному з останніх твітів використовувала терміни “війна” та “вторгнення”.

Ми очікуємо на коментар від представників ООН в Україні. Нагадаємо, що Росія є постійним членом Ради безпеки ООН і має блокуючий голос там.

//
Exit mobile version