//

ФЕЙК про те, як українські переселенці у Німеччині спалили будинок за допомогою «трансформатора Тесла» – Без Брехні

ФЕЙК про те, як українські переселенці у Німеччині спалили будинок за допомогою «трансформатора Тесла»

Окрема гілка рашистської пропаганди – інформаційна війна проти, українців, які виїхали за кордон у країни ЄС. Тут канали поширення кремлівської брехні залишаються ще досить потужними. Тож і фейки, направлені на дискредитацію українців, провокування конфліктів з громадянами інших країн, нав’язування негативного ставлення до наших співвітчизників. Так днями, рашисти поширили фейкову історії, що нібито «українські біженці у Німеччині спалили будинок, у якому їх прихистили». І зробили це вишукано – за допомогою «трансформатору Тесла». Тож детальніше про цей фейк.

 

Прокремлівські медіа-помийки та телеграм канали днями поширили  повідомлення про подію у селищі Вульфен, що у німецькій федеральній землі Саксонія-Анхальт. Першоджерелом вкиду виявилося сумнозвісне, так зване онлайн-видання Readovka. Ресурс опублікував новину із заголовком «Українські біженці підпалили будинок німецької дівчини, яка їх прихистила». http://surl.li/caydi

«Українські біженці у Німеччині у спробі спалити російський прапор знищили цілий будинок, який їм надали німецькі громадяни. Символіка рф настільки їм не сподобалася, що вони вирішили позбавитися її прямо на порозі житла… Біженці винесли російський прапор на ганок і за допомогою «трансформатора Тесла» ефектно підпалили його. Спочатку все було за планом, але пізніше полум’я перекинулося на приміщення. Весь будинок, згорів ущент. На кадрах господиня житла ділиться своїми переживаннями від того, що сталося».

Отака науково-фантастична історія. Що цікаво, Readovka посилається на німецьке видання Bild. Після Readovka закономірно, що «новину» підхопили вже відомі кремлівські пропагандистські помийки –  «Московський комсомолець», «Царгород», Eurasia Daily.

Та все виявилося, як завжди брехнею. Саме такий матеріал про подію з пожежею із використанням «трансформатору Тесла» і українськими біженцями видання Bild не публікувало. Але!!! Відео, яке використали пропагандисти Readovka, знайшлося на YouTube. Ролик виявився технічною підробкою, стилізованою під сюжет Bild і навіть з логотипом видання.

Опубліковано відео у каналі під назвою Nachrichten und Gerüchte («Новини та чутки»), причому у цього каналу аж ТРИ підписника.  Жодних інших публікацій тут немає. Тож можна констатувати, що це канал-одноденка, створений виключно заради поширення даного фейку про біженців-паліїв.  http://surl.li/cayey

У ролику – у другій його частині, яка показує пожежу і мешканку, яка жаліється на лихо, використано справжнє відео видання Bild більш але  річної давнини – від 31 січня 2021 року. http://surl.li/cayjf

В сюжеті мова йде про зовсім іншу місцевість – Остерхольц-Шармбек та дійсно трагічну історію німкені Наталії, яку спіткали дві трагедії поспіль – за чотири дні до пожежі померла її мати.

Що стосується першої частини фейкового відео, де «трансформатор» підпалює, якийсь прямокутний предмет, схожий на лист паперу з нечітким кольоровим розподілом – там дійсно дуже складно констатувати, що той листок є російським триколором – воно явно підмонтовано під більдівську частину.

Тож, фейк, як то кажуть «на ліцо»! До того ж констатація того «факту» в лапках, що ситуація з підпалом – справа рук українців – виводиться виключно з того, що там від того «трансформатору» горів ерефський триколор. Таке враження, що, м’яко кажучи, нелюбов до чогось російського не може висловити вільний чеченець, поляк, грузин, литовець, англієць чи будь-хто інший!

//
Exit mobile version