Фейк про те, що танки Абрамс США передасть лише для навчання у Німеччину, а не в Україну – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що танки Абрамс США передасть лише для навчання у Німеччину, а не в Україну

Прокремлівські ЗМІ заявили, що Сполучені Штати нібито передадуть обіцяні танки Abrams лише для використання в навчаннях збройних сил і лише в Німеччину, після чого повезуть техніку назад у США. Тому Україна нібито не отримає американських танків, пишуть росЗМІ.  А причина: США бояться зганьбити свою техніку в двобої з російською.

Посилаються нібито на слова міністра оборони США Ллойда Остіна.

Насправді 21 квітня Остін підтвердив плани щодо проведення навчань українських військових на танках M1. За його словами , США розпочнуть навчання українських танкістів уже найближчими тижнями. Для цього Сполучені Штати поставлять для ЗСУ на полігон у Німеччині навчальні моделі танків Abrams.

“Ми також наблизили терміни поставки M1 Abrams, щоб найближчими місяцями поставити Україні більше бронетехніки, а M1, які українці використовуватимуть для навчання, прибудуть сюди, до Німеччини, у найближчі кілька тижнів”, – підкреслив Остін.

Танки, які прибудуть на німецькі полігони, і танки, які Україна отримає найближчими місяцями, – це різні види техніки. Зараз у США проходять модернізацію бойові машини, які використовуватимуть ЗСУ на полі бою. Щоб не гаяти часу, Пентагон виділяє навчальні танки M1 Abrams для навчання українських військових.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі окремо пояснив:

«Дозвольте мені пояснити. За кілька тижнів [Україна] отримає навчальні танки. Вони не зовсім боєздатні і будуть використовуватися для навчання екіпажів. Навчання тому, як стріляти, маневрувати та обслуговувати ці танки. Це буде частиною пакету підтримки, щоб навчити українських військових та пришвидшити постачання, оскільки бойові танки зараз модернізуються. На той час екіпажі вже будуть навчені й [бойові Abrams M1] будуть використовуватись у загальновійськовій маневровій тактиці у поєднанні з механізованою піхотою – Bradley. І вони будуть дуже ефективними».

Отже, маніпулятивна версія росіян не має жодного підґрунтя.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja