//

Фейк про визнання Китаєм “російського Крима” – Без Брехні

Фейк про визнання Китаєм “російського Крима”

Заява посла КНР у Франції Лу Шай спричинила міжнародний скандал. В інтерв’ю французькому каналу LCE 23 квітня він заявив, що Кримський півострів “спочатку був російським” і лише за радянських часів його було передано Україні партійним лідером Хрущовим. Крім того, за словами посла, колишні республіки Радянського Союзу не мають фактичного статусу суверенних держав у міжнародному праві, оскільки не мають відповідного договору.

Таким чином він заперечив суверенітет не лише України, а і ще понад десяти держав, в тому числі і Російської Федерації. Політики та дипломати ЄС висловили рішучий протест такій заяві посла.  Як цю ситуацію використала російська пропаганда – далі у матеріалі.

 

Російське інформполе, очікувано, вибухнуло радісними маніпулятивними заголовками на кшталт “Китай визнав російський Крим”.

Вже наступного дня з’явилася реакція МЗС Китаю на заяву посла з підтвердженням офіційної позиції Китаю. Але її фейкарі спробували використати собі на користь, написавши, що речниця МЗС заявила, що позиція Китаю не змінилася (порівняно з заявою посла), а значить все-таки визнають Крим російським.

Це примітивний фейк, адже насправді речниця заявила цілком протилежне, про що змушені були написати навіть російські ЗМІ.


Точна цитата речниці звучить насправді наступним чином так (і вона, як це зрозуміло аж ніяк не відображає того, про що сповістилп російська пропаганда):

“Китай поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН. Після розпаду СРСР Китай був однією з перших країн, які встановили дипломатичні відносини з відповідними країнами”.

Щодо протилежної позиції посла, то МЗС не визнало, що це він помилився, а заявило, що: “Деякі ЗМІ невірно інтерпретують позицію Китаю щодо українського питання та сіють різницю між Китаєм та відповідними країнами”.

Отже, російські пропагандисти лише день пораділи “визнанню Китаєм Криму”, а коли з’явилося офіційне спростування, то вирішили і його використати для пропаганди, банально викрививши  зміст.

 

ВИСНОВКИ 

Російська пропаганда намагається маніпуляціями та перекручуванням інформації нівілювати ситуацію, коли росія фактично опинилася у дипломатчній ізоляції. Тому використовує будь-яку можливість показати, що інші великі держави визнають її політчні амбіції.

Пропагандисти у свої вкидах про Китай часто використовують маніпулятивну схему, на кшталт, “Китай за нас”, “більшість людства – за нас (натяк на кількість населення Китаю”. Проте, у китайській політиці немає поянття “за когось”. Китай дотримується своїх інтересів. Такі словооберти – сути пропагандистська вигадка для інформаційних вкидів.

//
Exit mobile version