Фейк росії про обстріл порта в Одесі – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк росії про обстріл порта в Одесі

Не пройшли і доби з моменту підписання гучних обіцянок про безпеку для українських портів та судів з нашим зерном, як росіяни обстріляли одеський порт.

 

МАТЕРІАЛ ОНОВЛЕНО!

Вчора на гучному підписанні “угоди про експорт українського зерна” пропіарилися Туреччина, ООН, та росія. Підписувала Україна з Туреччиною за свідченням ООН, та окремо росія з Туреччиною за свідченням ООН. Від росії підписувати приїхав цілий міністр оборони росії Шойгу. Російські змі після підписання заявляли, що росія довела, що ніколи не стояла на заваді постачанню зерна, а шантаж голодом – нібито видумки Заходу. 

А вже вранці росіяни запустили чотири ракети Калібр по Одесі. Дві з них сили ППО перехопило, ще дві, на жаль, влучили в територію порту поблизу складів зерна. Спалахнула пожежа. Зруйновано насосну станцію та гідрографічне судно. 

Реакція та відповідальність сторін угоди

Речник МЗС України назвав це плювком путіна в обличчя Генсека ООН та президента Туреччини, та закликав їх “забезпечити дотримання Росією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору. У разі невиконання досягнутих домовленостей, Росія нестиме повну відповідальність за поглиблення глобальної продовольчої кризи”. 

Заступник речника Генерального секретаря ООН Фархан Хак заявив, що Генсек “однозначно засуджує повідомлені удари сьогодні В українському порту в Одесі. Вчора всі сторони взяли на себе чіткі зобов’язання на світовій арені для забезпечення безпечного переміщення українського зерна та супутньої продукції на світові ринки”. Хто завдав цих ударів в а не по порту – з повідомлення не зрозуміло. Можливо якась “із сторін”.

Офіційна Росія мовчала весь день.

РИА-Новости та ТАСС набрали в рота води: жодного повідомлення про Одесу з самого ранку не було, навіть офіційних заяв Генсека ООН.

Рашатудей обмежилися лише ранковою неофіційною публікацією: “В одесских пабликах пишут о ракетном ударе в районе порта. Официальной информации нет. В сети также публикуют видео, предположительно, работы системы ПВО над городом”.

Хоча “воєнкор” Котенкок і заявляв у себе в телеграмі про серію ударів “по військовим об’єктам поблизу порту в Одесі”, його повідомлення до 16 години ніхто не публікував.

Навіть спікер міноборони Конашенков у денному зведенні не придумав хоч якусь версію обстрілу. 

Туреччина за весь день не висловила своєї позиції – навіть занепокоєння. Та близько 17-ї ТАСС видав наступний заголовок:

“Очільник Міноборони Туреччини заявив, що росія не має жодного стосунку до обстрілу Одеси”. 

Хоча в тексті вказано, що виходячи зі слів міністра оборони “росіяни сказали нам, що вони не мають абсолютно ніякого відношення до цієї атаки”. Посилається ТАСС на Твіттер міністерства оборони, в якому процитовано ці слова міністра

Тобто має виглядати, що це Туреччина вже заявляє як доконаний факт, що росія ні до чого, але сама росія цього офіційно не заявляє і виправдовуватися перед ООН та Україною не збирається.

  

А чи росіяни взагалі обіцяли не бомбити одеський чи інші українські порти? 

У пункті С ініціативи (української версії) зазначено, що:

“сторони не здійснюватимуть жодних нападів на торгові судна та інші цивільні судна і портові споруди, які беруть участь у цій ініціативі”.

В пункті Е і вказано, що Ініціатива діє з моменту її підписання сторонами. 

 

Якої відповідальності росії чекати і хто її буде вимагати? 

Але навіть якщо на секунду повірити, що для росіян домовленості щось значать, то відповідальності за їх невиконання в Ініціативі все одно немає. 

Ще вчора це підтвердив заступник Генсека ООН Мартін Гріффітс:

“Домовленість про прохід кораблів Чорним морем не передбачає механізму примусу, вона добровільна…якщо хтось відкрив вогонь, то спільний координаційний центр проведе оцінку “хто винен” і сторони будуть домовлятися про ухвалення коригувальних заходів, щоб зупинити бій. Єдиним засобом примусу є публічність та надання розголосу про порушення тією чи іншою стороною”.

Тобто заклики та висловлення занепокоєння проти російських Калібрів

Наразі росія заперечує свою вину в обстрілі, проте це не виключає, що назавтра ми дізнаємося про “сотні HIMARS-ів та тисячі найманців”, що були знищені на катері в порту. Або путін знову передасть через пєскова, що ми ж казали, що “ніколи мирні об’єкти не обстрілюємо”. І взагалі біцяли не обстрілювати лише зерно. Це звичайна тактика Кремля – вичікувати на реакцію світу і діяти за обставинами. 

ОНОВЛЕННЯ:

Як ми і передбачали вище, росія перечекала і переконалася, що жодних санкцій чи відповідальності за обстріл немає, тому сьогодні вже вчорашню версію про “це не ми” офіційно заперечили. У ранковому зверненні від 24 липня речник міноборони росії Конашенков, повідомив: ” ПС рф високоточними ракетами знищили на території порту Одеси український військовий корабель та склад ракет Гарпун, які поставили США. Також ударом по судноремонтному заводу в Одесі виведені з ладу потужності з ремонту та модернізації військових кораблів України”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja