//

Фейковий вкид про 1500 загиблих бійців ЗСУ на полігоні в Селидовому – Без Брехні

Фейковий вкид про 1500 загиблих бійців ЗСУ на полігоні в Селидовому

Одна російська спільнота з поширення фейків намагалася вкинути інформацію, що нібито на полігоні в Селидовому від ракетних обстрілів росіян одночасно загинуло понад півтори тисячі бійців 3 штурмової бригади, яких нібито зібрали там для наступу на Авдіївку. На цю брехню змушений був відреагувати навіть генерал Олександр Тарнавський.

 

Отже, є певний російський канал, який проводить аматорські інформаційні спецоперації проти України. Механізм наступний: вони розміщують певний вкид, який потрібно поширити (не кажуть підписникам відкрито, що це фейк), вказують в яких українських каналах потрібно це вкидати. В цьому конкретному випадку детально розписали як росіяни “привітали” Сирського з призначенням на посаду: 3 штурмова зібралася на полігоні для направлення під Авдіївку і їх обстріляли касетними “Іскандерами”, потім “Смерчем”, фейкарі навіть навели принцип дії  касетного боєприпасу, щоб пояснити як одночасно 1500 загиблих могло бути.

Окремо дають добірку коментарів, які потрібно поширювати в українських групах. Коментарі як російською, так і через гугл транслейт українською. Цікаво, що коментарі дають різноманітні, розраховані на різні аудиторії: тут і просто “зрада” і звинувачення Зеленського, Сирського, Залужного на вибір у зливі позицій. Заразом під шумок закидають про мобілізацію ще 100-500 тисяч наступних, бо “Сирському не жалко”.

Також в коментарях обов’язково є свідчення від “джерел”: дзвонив друг, місцеві кажуть, пишуть у військових чатах тощо. Саме коментарі і становлять основну рушійну силу вкиду, вони мають внести сумніви, викликати емоції, а те, що це в коментарях говорять “такі ж люди” має додати переконливості.

Цей фейк настільки неймовірний, що на нього відреагував генерал Олександр Георгійович Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія». В своєму поясненні він заперечив загибель такої кількості військових і взагалі сам факт прильоту по неіснуючому полігону. В той день взагалі по Селідовому нічого не прилітало. Найближче, що було обстріляно – це дві  багатоповерхівки в Цукуриному – за 8 км від Селидового, але й там, на щастя. жодного загиблого не було.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

//
Exit mobile version