//

МАНІПУЛЯЦІЯ пєскова про «абсолютно безпрецедентної війни, яку було проти нас (рф) оголошено та розпочато» – Без Брехні

МАНІПУЛЯЦІЯ пєскова про «абсолютно безпрецедентної війни, яку було проти нас (рф) оголошено та розпочато»

Днями розпочався, так званий, петербурзький міжнародний економічний форум – типу велика економічна подія в рф, яку цього року байкотували практично всі цивілізовані країни. Говорячі вуса кремля, прес-секретар, так званого, президента рф пєсков, вже анонсував, що його патрон, виступить на форумі і скаже щось таке важливе, що просто вуха скрутяться у трубочку. Але не чекаючи на спіч боса, пєсков вирішив сам похизуватися «глибоким баченням економіки світу» і оцінив ситуацію у світовій економіці таким чином: «…все буде відновлено на новій основі в умовах тієї абсолютно безпрецедентної війни, яку було проти нас оголошено та розпочато». Чому цей та подібні меседжі кремля важливо розкласти на молекули та показати відверту, глибинну маніпуляцію – пояснюємо далі.

 

Економічне словоблуддя пєскова не варто ні уваги, ні аналізу бо вони не містить ні змісту, ні сенсу. А от фразу «…тієї абсолютно безпрецедентної війни, яку було проти нас оголошено та розпочато» – варто проаналізувати.

На перший погляд це звичайна словесна еквілібристика. Проте, в її основі лежить віртуозна маніпуляція.

МАНІПУЛЯЦІЯ 1. МИ НІ В ЧОМУ НЕ ВИННІ

Перший момент – цією заявою пєсков абсолютно ігнорує все те, що вже три місяця коять окупанти в Україні – вбивства, бомбардування, руйнування, військові злочини, викрадання та депортація людей… Тобто, жила була собі ерефія, нікого і нічого не чіпала, всім добра бажала. Аж раптом, весь світ вирішив за то добро їй помститися.

Прокинувся Байден у Білому Домі, покликав Держсекретаря та й каже: «А не накласти на росію трохи санкцій? Бо щось вони мені не подобаються… А може не трохи? А може жахнемо по повній, щоб два рази папірці не підписувати і Конгрес не скликати?» А Блінкен йому і відповідає: «Накласти, пане президент, ще й як накласти! Сам тільки вам порадити хотів». Сказано – зроблено…

В той же ранок десь на Єлисейських полях, після ранкової кави задивився Макрон у обрій і тут раптом думка йому: «О, щось ми давно ніякої шкоди росії не робили. А може їм невеличку економічну війну влаштувати? Точно! Так і зробимо…»

Аналогічно на Туманному Альбіоні, повернувся з ранкової пробіжки Борис Джонсон, і не знімаючи спортивного костюму, обтираючи піт рушником з чола, відкриває свій органайзер, а там у планах на поточний день пунктом №1 значиться: «Жахнути по росії санкціями, а краще ембарго впаяти… Обґрунтування? Та просто так! Щоб булки не розслабляли…»

Ми звичайно глузуємо, але прихований зміст у словах пєскова приблизно такий – росії ні з того ні з сього об’явили «війну» (поки що економічну і політичну). Тобто напад на Україну, або «спецоперація» – це взагалі власна справа росії, чи не внутрішні проблеми, які назріли вирішити. Чого ж це з доброго дива Захід запровадив санкції, ембарго, ізоляцію. Ми просто своїми справами займаємося, просто порядки наводимо.

Даний меседж ще раз чітко підкреслює, що москва не сприймає Україну, як самостійну, незалежну державу, як суб’єкт міжнародної політики і права, як окрему націю. В цій парадигмі Україна для пєскова і Ко – лише певна територія, на якій у рф є свої інтереси і не більше.

МАНІПУЛЯЦІЯ 2. МИ ЖЕРТВА

Другий момент – даний меседж красиво малює росію, не як агресора, злочинця і нападника, а як – жертву. Це один з ключових стовпів у фундаменті російської пропаганди від самого початку війни. Росія не нападала на Україну – росія вимушена була захищатися, зробити превентивні кроки, щоб забезпечити мир та спокій для своїх громадян і кордонів. Бо ще день-два і з боку України був би нанесений удар, сталася би трагедія. А так, ми випередили нападника. То в чому ж ми винні? Ми ж захищаємося? Кожна країна має право на захист.

Саме в таку обгортку запакована війна проти України, яка підло названа «спецоперацією». Бо якраз цей термін підкреслює, що росія ні на кого не нападала, що вона просто щось робить на певній території…

МАНІПУЛЯЦІЯ 1. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЛЕЖИТЬ НА ІНШИХ

І третій аспект – тут все коротко і зрозуміло – перекидання відповідальності. А для цього пєсков і інші, так звані, спікери кремля, міняють місцям причину і наслідки. Бо в баченні цивілізованого світу санкції, ембарго і ізоляцію росія отримала ПІСЛЯ нападу на Україну, як відповідь колективного Заходу на повномасштабну агресію, на розв’язування війни у центрі Європи, а не ніяк не навпаки. Як то подає пєсков.

До того ж, використовуючи термін колективний Захід, пропаганда умовно звужує коло тих, хто доєднався до санкцій. У пересічного громадянина запоребірком складається враження, що це хто один, хай навіть великий і могутній, якась така собі незрозуміла організація/структура. Хоча за цим поняттям стоять десятки країн – тільки на останній зустрічі у Рамштайні були представники 48 країн світу. І всі вони бачать одну й ту ж картину. Тому в упередженості їх навряд чи можна звинуватити.

//
Exit mobile version