Небезпечний фейк провокація про роздачу гумдопомоги в Херсоні під час розмінування – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Небезпечний фейк провокація про роздачу гумдопомоги в Херсоні під час розмінування

У телеграм-каналі “Херсонці Буковини” об 11:33 13 листопада поширили небезпечну фейкову інформацію про те, що 14 листопада в Херсоні на площі Свободи нібито будуть роздавати продуктові набори.

Телеграм-канал “Херсонці Буковини” не якийсь анонімний канал. Його створили для висвітлення створеної в червні громадської приймальні для херсонців у Чернівцях. На офіційній сторінці Херсонської міськради 11 червня було оголошено, що :

“Вся інформація стосовно діяльності приймальні висвітлюватиметься у Телеграм-каналі «Херсонці Буковини» (QR-код – нижче) та у такому ж каналі в Вайбері”. 

Діяльність приймальні для херсонців у Чернівцях координують депутат Херсонської міської ради Олександр Ложичев та депутат Корабельної районної ради в місті Херсоні від ОПЗЖ, заступник голови ради Станіслав Лисюк. То ж очевидно, що повідомлення на тг-каналі приймальної також сприймаються як офіційні. 

Інформацію про роздачу гумдопомоги поширили ще кілька акаунтів, схожих на ботів.

Водночас Голова Херсонської обласної ВЦА Ярослав Янушевич 13 листопада о 14:54 навпаки попередив про необхідність триматись подалі від масових заходів на площі, адже 14 листопада будуть проводити розмінування території саме в центрі міста (https://t.me/khersonskaODA/1655). 

Але попри це своє повідомлення Херсонці Буковини не видалили.

Тому о 19:01 Ярослав Ярошевич в окремому зверненні підтвердив містянам, що  завтра у центрі міста працюватимуть вибухотехніки, а інформація про те, що там роздаватимуть гуманітарну допомогу, – НЕПРАВДА‼️  

Голова знову попросив херсонців завтра не відвідувати центр міста і поширити це повідомлення!

Та фейкове повідомлення в офіційному тг-каналі приймальні, яку координують херсонські депутати, в тому числі від забороненого ОПЗЖ, продовжує висіти. Хоч в коментарях адміністраторам повідомили, що вони поширюють небезпечну провокативну інформацію. 

Друзі та земляки, будьте обережні! Лише офіційні оголошення та повідомлення( про допомогу в тому числі) від представників влади, які в місті – є точними та правдивими. 

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з  виданням Кавун.City

 

 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja