//

Російська флешмоб-диверсія з закликом вимкнути світло – Без Брехні

Російська флешмоб-диверсія з закликом вимкнути світло

Сьогодні, 1 листопада, українці помітили в соціальних мережах обурливий “флешмоб” з хештегом #LightonZelenskyyoff. Флешмоб закликає увімкнути світло о 8 вечора 1 листопада 2022 року як протест проти “політики Зеленського”. Звісно ж робити цього не треба, бо це може спровокувати перенавантаження системи і без світла тоді сидітиме не Зеленський.

Це явно російська диверсія з використанням ботів та проплачених акаунтів, і зараз пояснимо чому

Перша згадка про цей нібито флешмоб з’явилася ще 27 жовтня. Ретвітів не набрала. Тому що акаунт був порожній і майже без друзів.
Але потім його штучно підхопили ще декілька. Акаунти, які розпочинали цей “флешмоб”, спеціально були створені для поширення чогось подібного:
Особливого успіху розгін не мав.

 

Орієнтовно 13-16 годин тому, репости хештегу та фоток з вимикачем та закликом «увімкни” спробували розігнати з акаунтів, що ведуться іноземною мовою. При чому переважно італійською та французькою. Своїй аудиторії вони «пояснюють», що це саме українці запустили цей “флешмоб”, щоб висловити незгоду «політиці Зеленського».  

Ці іноземні акаунти – не порожні одноденки, а навпаки занадто активні. 

Наприклад, один з таких акаунтів, @EnricoFaraboll1 в середньому робить аж 139 твіттів на день, більшість з яких ретвіти. Тобто кожні десять хвилин він щось ретвітить. Інструменти не ідентифікують цей акаунт як 100% бота, тому скоріше за все людина на зарплаті. І, як не дивно, він давно і послідовно твітить антиукраїнські матеріали. 

Інші іноземці, що взяли участь у розгоні –  такі ж. Поєднує їх любов до тем «антиНАТО», «антиглобалізм», «антивакс». 

 

Проте флешмоб в твіттері не зайшов

Українці швидко про нього дізнались і наваляли всім поширювачами. А ще очевидно мало на операцію було виділено коштів, бо поширювачів буквально десяток і всі окрім іноземців відверті порожні акаунти. 

Хайпонути на темі вирішив і зрадник Ілля Кива, який поширив скріни з твіттера у себе з закликом «прокидатися» і погасити все. Навіть якась тисяча його !фанатів” полайкала цей допис.

Флешмоб шириться і в вайбері. 

В першу чергу надаємо цей матеріал для користувачів вайберу не ведіться на цей вкид.

А деякі російські телеграм-пабліки представляють цю “ініціативу” як доконаний факт: ніби то українці вже вперто вмикають світло, щоб не казав уряд. 

Цей “флешмоб” справжня диверсія.

Російські пропагандисти намагаються звинуватити у перебоях електроенергії “непоступливого Зеленського”, а не Путіна, який віддав наказ на знищення об’єктів енергетики України.

Наразі економія світла необхідна, щоб перемогти в цій війні на знищення, яку веде Росія проти України. 

Навіщо взагалі був цей флешмоб?

Чи росіяни дійсно вірили, що всі українці дружно почнуть вмикати світло о 8 вечора і це спричинить перенавантаження системи. Навряд. Тому що занадто малі ресурси були задіяні в розгоні флешмобу.

Але якщо якась частина поведеться на  “флешмоб”, або десь в цей час через російські обстріли не буде світла, то можна буде створити видимість, що “простий народ проти війни”, а воювати хоче лише Зеленський. 

Цю тезу Путін не втомлюється повторювати весь час. А тут все просто “скиньте Зеленського і буде вам світло”. 

 

//
Exit mobile version