//

Чому Сейшели вакцинували 60% населення, але ввели новий локдаун? Спростовуємо антивакцинаторські МАНІПУЛЯЦІЇ – Без Брехні

Чому Сейшели вакцинували 60% населення, але ввели новий локдаун? Спростовуємо антивакцинаторські МАНІПУЛЯЦІЇ

На Сейшельських островах спалах коронавірусу. Такі новини вже не мали б нікого не дивувати, проте маленька острівна держава стала центром уваги відомих фейкометів та антивакцинаторів типу адвоката Сергія Гули.

Річ у тім, що в цій маленькій державі повністю вакциновано приблизно 60% дорослого населення. Отож для активних противників щеплення дуже спокусливо робити алогічний висновок: чим більше вакцинують – тим більше випадків.

Саме такий висновок і зробив у своєму відео Сергій Гула, після того, як прочитав статтю на Washington Post.  Як і всі відомі маніпулятори та фейкотворці, Гула “забув” у матеріалі, який зачитував,  певні деталі.

 

СПРОСТУВАННЯ

Ключовми деталями, уникнення яких і стало підгрунтям для маніпулювання є наступні:

Також в статті експерти зазначають, що вакцинальна кампанія на Сейшелах проходила доволі квапливо та хаотично.

Наразі країна використовує лише два типи вакцини: Astra Zeneka та китайську вакцину Sinopharm. За інформацією від Washington Post 60% вакцин – це саме вакцини Sinopharm.

Наразі існують сумніви щодо ефективності вакцини Sinopharm для літніх людей та тих, хто в групі ризику по стану здоров’я. Даних про ефективність китайської вакцини в цих категоріях просто бракує.

Деяким категоріям населення, які вже отримали 2 дози вакцини, навіть радили звернутись за третьої дозою. Через такі нюанси фактичний захист населення може бути нижчий, ніж показники охоплення вакцинами.

Деякі експерти, наприклад епідеміолог Дженніфер Хуанг Боуі, припускають, що реальний захист від щеплення може становити 49% населення, що далеко від бажаних показників колективного імунітету.

Навіть вакцини, які мають репутацію “найефективніших”, не дають 100% гарантії проти зараження коронавірусом. Pfizer, наприклад, дає 95% захист проти важких форм хвороби.

Але враховуючи той факт, що різні вакцини тестувалися в різний час та за різних епідеміологічних умов, відсоток захисту також може змінюватись.

В першу чергу вакцина це не про “взагалі не захворію”, а про те, що якщо і захворію – то перенесу хворобу значно легше. Наприклад, AstraZeneca індійського виробництва, більш відома нам як Сovishield, має 80% ефективність у запобіганні госпіталізації людей віком 70+.

І найголовніше: щеплення не може викликати захворювання на коронавірусну хворобу. Жодна вакцина проти коронавірусу не містить інфекційного агента, який міг би спричинити захворювання й нові спалахи. 

ВИСНОВОК:

 

Авторка: Наталія Бушковська

//
Exit mobile version