//

У Facebook поширюють ФЕЙКОВИЙ розіграш «набору продуктів» на 40 доларів від американської мережі супермаркетів – Без Брехні

У Facebook поширюють ФЕЙКОВИЙ розіграш «набору продуктів» на 40 доларів від американської мережі супермаркетів

У Facebook-спільнотах поширили англомовний розіграш, у якому пропонують людям отримати набір продуктів першої необхідності за 40 доларів.

Для цього начебто потрібно перейти за лінком і пройти невеликий тест. Однак посилання веде на сайт з потенційно небезпечним контентом. Це виявила партнери Мережі проектів з протидії дезінфлормації – журналістки видання Район.in.ua.

 

СПРОСТУВАННЯ

Допис-першоджерело з’явився на Facebook-сторінці Kroger Fans, що начебто є сторінкою американської мережі супермаркетів. У тексті йдеться про те, що кожен, хто вподобає, поширить і прокоментує допис, до 17 грудня отримає коробку товарів першої необхідності за 40 доларів. У 20 таких коробок обіцяють покласти сертифікат на 500 доларів. Звучить привабливо, чи не так?

Однак про таку щедрість нічого немає на офіційній сторінці мережі. До того ж шахраї використовують старий логотип компанії, бо вона, очевидно, пережила ребрендинг. Фотографії коробок з продуктами – також вкрадені в однієї з компаній, яка організовувала благодійний захід. Світлини існують щонайменше з 2017 року.

Після підписок-лайків читачів просять відвідати певне посилання, щоб підтвердити свою участь. Однак далі на людину, яка дуже хоче приз, чекає несподіванка: ніякого підтвердження там зробити неможливо. Ви переходите на сайт Kroger Fans, де є фотографії з продуктовими наборами і дві панелі.

Однак натиснувши одну з них, користувач побачить онлайн-тест: «Чи станеш ти мільйонером у 2022 році?». Коли людина відповідає на всі «важкі» питання на кшталт «Скільки вам років?» або «Скільки ви хочете заробляти?», їй обіцяють надати «чотири пропозиції для швидкого заробітку», а далі сайт перенаправляє на сторінку з реєстрацією для гри в «танчики»/онлайн-казино/інші потенційно небезпечні сайти.

Причому при оновленні ці сайти змінюються і на багатьох з них є поля для реєстрації, куди можна випадково ввести свої особисті дані.

ВИСНОВОК

Розіграш продуктових наборів від американської мережі супермаркетів – фейк, адже на офіційній сторінці компанії такої інформації немає. Неможливо і підтвердити участь у «розіграші», бо форми для реєстрації не існує. Фото продуктових наборів – вкрадені.

Онлайн-тест, який пропонують пройти користувачу начебто як підтвердження участі – потенційно небезпечний, адже згодом вас перенаправляють на інші сайти, де ви можете випадково ввести свої особисті дані.

Слід з обережністю ставитися до таких непристойно привабливих пропозицій, адже вашою довірливістю можуть скористатися онлайн-шахраї. І, як відомо, безплатний сир буває лише у мишоловці.

Про схожі випадки шахрайських фейків ми писали у матеріалах про нарахування ковідної тисячі, повернення ПДВ, благодійних акцій від Нової Пошти, Епіцентру. Тому радимо вам прислухатися до наших рекомендацій, бути пильними і не вестися на “шарові” пропозиції.

 

Авторка. Світлана Кірілова, Rayon.in.ua

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу «БезБрехні»

//
Exit mobile version