“Жахливе” відео з Краснодару – постановка, знущання чи вимоги карантину? Фактчек – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

“Жахливе” відео з Краснодару – постановка, знущання чи вимоги карантину? Фактчек

Мережі просто підірвало  відео з переляканим хлопчиком, що плаче, коли його кладуть у бокс “саркофаг” для госпіталізації люди у протигазах та захисних костюмах. Це відео розносять як страхачку для батьків “Ось що буде, якщо випускати дитину гуляти в карантин”, та як обурення матерів  “Як вони посміли знущатися з дитини”.  Третя група поширювачів-коментаторів переконана, що відео постановочне, створене для залякування і  дитину використовувати для цього  аморально. У будь-якому разі відео покликане викликати бурхливу емоцію і наштовхнути на маніпулятивні висновки.  Ми розібрали цей випадок і дослідили відео

.

Про емоції:
Уповноважена з прав дитини у Краснодарському краї вже перевіряє інформацію щодо двох випадків примусової госпіталізації дітей з підозрою на covid-19 у спеціальних боксах. До цього коментувати, чи порушені були права дітей, відмовилася. 

Одна російська газетка (робимо поправку на правдивість) повідомила, що, “за словами медика”, мама була при дитині, а фільмування здійснювали з сусіднього житлового будинку без дозволу батьків.

.

.

Про факти:

Таких госпіталізацій дітей з цієї лікарні було вже дві.

Перший випадок евакуації дитини у Краснодарі з застосуванням “саркофагу” стався приблизно 6 днів тому. Принаймні найраніше відео нам вдалося знайти за 9 квітня. Широкого резонансу він не набув. Хоча там дитинка менша і також плакала.

.

Друге, саме те, резонансне відео вперше з’явилося 13 квітня. На ньому хлопчика “Даню” кладуть у бокс на ношах і потім у швидку медицини катастроф жовтого кольору з емблемою. Його заспокоює жінка, яка потім також сідає у швидку допомогу. До речі, відео почало вже зникати з деяких ютуб-сторінок.

Обидва відео зняті  в дитячій інфекційній лікарні Краснодара.

У першому випадку – з вікна Лікувального корпусу, дитину забирали з другого під’їзду. На це вказують характерні ознаки на паркані. Дитину відвозила звичайна швидка допомога Краснодару.

Характерний вигин та візерунок паркану, напис Краснодар та номер Краснодарського регіону на швидкій / порівняння відео та фото з Google Maps

Резонансне відео знімали з ганку першого під’їзду. Під час зйомки оператор застосовував камеру чи монопод зі стабілізацією і міняв ракурс, щоб показати  якнайкраще процес поміщення дитини в бокс. Поблизу лікарні немає жодного житлового будинку, з якого нібито знято відео та й ракурс відео – від стіни корпусу лікарні.

Вид дитячої інфекційної лікарні з супутника, житлових будинків поруч немає /знімок Google maps

.

Як ми шукали

У відео є ряд характерних ознак: дах довідкової, гараж, візерунок бруківки та лінія на дорозі, характерний смітник, дерево з зігнутим стовбуром, пандус біля східців. Всі вони сходяться  з іншими фото та відео з дитячої інфекційної лікарні Краснодару.

План дитячої інфекційної лікарні м.Краснодар

.

Характерні ознаки на відео: східці, візерунок бруківки, смітник, гараж, порівняння з іншим відео з дитячої інфекційної лікарні Краснодару

 

“Довідкова”, бруківка з лінією, гараж/ порівняння відео та супутникового знімку Google Maps

.

Характерний дах “довідкової”, скріншот з відео

Характерний дах “довідкової”, фото з Google Maps 

Гараж дитячої інфекційної лікарні, скріншот з відео
Гараж, смітник, пандус з іншого ракурсу, скріншот з іншого відео з дитячої інфекційної лікарні Краснодару

 

Гараж дитячої інфекційної лікарні Краснодару, фото Google Maps

 

Чому дітей перевезли:

З 27 березня в РФ введено новий порядок транспортування хворих з підозрою на COVID-19. Згідно з ним транспортування має здійснюватися з використанням транспортувального ізольованого боксу. В складі бригади мають бути: лікар, фельдшер, санітар та водій. В кадрі ми бачимо трьох людей в однаковій уніформі медицини катастроф (водій, лікар, фельдшер?) і одну жінку в одноразовому халаті поверх білого медичного костюма. Гадати, чи то мама хлопчика – справа конспірологів. Проте хлопчик реагував на слова жінки і дещо заспокоївся.

Згідно з планом розгортання госпіталів у Краснодарському краї всіх хворих із підозрою на COVID-19 повинні транспортувати в одну з визначених лікарень, де йому робитимуться аналізи та КТ.

1 квітня в Краснодарі інфекційну лікарню перетворено на госпіталь для всіх хворих на COVID-19.

Саме тому дітей з дитячої інфекційної лікарні  перевезли у спеціалізований заклад для хворих на COVID-19. Хоча в дитячій і є власні окремі бокси, рентген, але не створено таких умов для лікування та ізоляції. Госпіталь, натомість, не приймає жодних інших хворих, розгорнуте відділення на 65 ліжок з жорсткими заходами безпеки: брудна/чиста зони, багаторазові костюми захисту, протигази. На своїй сторінці в інстаграм лікарня опублікувала “мотиваційне” відео з тяжким хворим на штучній вентиляції легень, щоб спонукати краснодарців залишатися вдома. У відео медики демонструють всі заходи безпеки, що вживаються для уникнення зараження від хворих. І перевезення в ізольованому боксі це норма в умовах пандемії. 

Статистика в РФ лише загальна “хворі-померло-одужало”, тому визначити точно, чи значиться саме цей хлопчик серед хворих – неможливо. Поточну більш детальну інформацію під час брифінгів озвучує оперативний штаб, потім її транслюють місцеві ЗМІ. Станом на 14 квітня у Краснодарі було троє нових хворих, віком 20-62 роки.  Але станом на ранок 15 квітня серед хворих Краснодару вже є п’ятирічна дитина.   Це може бути саме хлопчик з відео.

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja