Фейк росіян про висадку десанту на ЗАЕС – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк росіян про висадку десанту на ЗАЕС

Отже, як і передбачали, росіяни продовжують готувати зустріч місії МАГАТЕ. Їхня мета – зірвати цю місію або в крайньому разі, якщо вони таки доїдуть, не дати побачити зайвого. І заразом показати «страшні руйнування від «натівських калібрів».

 

Сьогодні з самого ранку Росія намагається розіграти якийсь недолугий сценарій “українського десанту в Енергодарі”.

Спершу про логічну хибність десанту, а потім уже про явні розбіжності у версії самих фейкарів. За версією росіян мета десанту – захопити станцію, щоб не допустити місію МАГАТЕ. Проте саме Україна і вимагала прибуття місії на українську станцію. Що Україна може там приховувати такого, що не знайшли росіяни з часу захоплення станції в березні. І головне – що дасть навіть імовірне захоплення станції обмеженим континентом  посеред окупованого регіону?

Та у росіян своя логіка: вони просто мають завдання не допустити місію і розігрують сценарій «це не ми, а Україна не хоче». А де ж тут Україна? А он десант зараз придумаємо.

 

Тепер до «фактів» про уявний десант

Міноборони росіі о 7 повідомило що нібито «о 6 ранку за 3 кілометри на північний схід  від атомної станції висадилося до 60 українських військових, і здійснили спробу захоплення станції» Їх знищує авіація. 

Запам’ятайте 3 кілометри на північний схід. Тобто праворуч і вище станції. Ми позначили це умовне місце на мапі “першої висадки”.

Через годину з`являється повідомлення, що десант на двох баржах намагався висадитися в районі Водяного і був потоплений. Тобто шість човнів перетворилися на дві баржі і ніхто не висадився. А північний схід перетворюється на південний захід, адже Водяне знаходиться ліворуч і нижче станції. Ми позначили на мапі це місце “другої висадки”.

 

Самозванець рогов заявив що 40 з 60 десантників в Енергодарі уже знищені. І висадилися вони в районі дач, а не поблизу АЕС. Дачі знаходяться мінімум за 4,7 км від станції, з відстанню, яку вказувало міноборони не збігається.

 

 

Проте з самого Енергодару надходили зовсім інші повідомлення

З’явилися свідчення не про уявний десант, а підтверджені відео та фото обстрілів житлових будинків з мінометів, артилерії та танків.

Потім відео обстрілів міста з російських гелікоптерів. 

Місто знаходиться за 5 км на захід від станції. До прикладу обстріляний будинок з магазином Дніпро – розташований за 3 кілометри від дачних ділянок.

Нагадаємо, за версією окупантів, десант чи десанти висадилися в абсолютно протилежному боці від міста і захоплювали станцію, а не Енергодар. То ж гелікоптери “десант” у місті знищувати ніяк не могли, навіть якби він справді існував. Так само відео з хаотичними обстрілами дворів житлових будинків з артилерії підтверджують, що стріляли не по “десантникам”. 

 

За подальшими повідомленнями з Енергодара внаслідок таких обстрілів з вулиць зникли люди та машини. Пізніше у всьому місті вимкнули світло та зник мобільний зв’язок. Тобто зроблено все, щоб відбити бажання МАГАТЕ їхати. А у випадку приїзду до зустрічі МАГАТЕ все готово – інформаційне поле зачищене – пусте місто, ні свідків, ні зв’язку.

Одночасно росіяни обстріляли майбутній маршрут руху делегації. Проте Генсек МАГАТЕ заявив, що місія все одно їде на ЗАЕС. «Зайшовши так далеко, ми не зупиняємося», — сказав Рафаель Гроссі, який очолює місію

Після цього росіяни вдалися до серйознішої провокації – обстріляли саму атомну станцію. Внаслідок цього аварійно вимкнувся 5 енергоблок.

Через маргінальні тг-канали почали закидати оновлену дику версію про “десант”: у двох потоплених баражах була вся еліта ССО та ГУР по 140 на кожній, серед яких 230 вчилися у Британії (прямо з дипломами пливли), про знищення британських офіцерів (куди ж без них) і взятих у полон 4 офіцерів ЗСУ (але ж всі втонули). Пізніше повідомили, що серед уже трьох полонених “двоє у тяжкому стані”, то ж на камери їх не встигнуть показати. Що ж, чекаємо на подальші фейкові версії від росії і будемо перевіряти їх для вас.

 

 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja