Неправда і маніпуляція російської пропаганди про те, що США передають Україна ППО, щоб захистити тут американський бізнес – Без Брехні
Фактчек

Неправда і маніпуляція російської пропаганди про те, що США передають Україна ППО, щоб захистити тут американський бізнес

Російські пропагандистські ресурси 2 липня розірвалися «новиною» – мовляв, нарешті у Сполучених Штатах визнали, що заробляють на війні в Україні і передають українцям ППО тільки для того, щоб захистити об’єкти американського бізнесу в Україні. Насправді, такий меседж є маніпуляцією пропагандистів бо вихоплений з контексту загальної димки та тезисів, які були озвучені Державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

 

Що ж відбулося насправді і звідки пропагандисти кремля висмикнули такий меседж?

Державний секретар США Ентоні Блінкен 1 липня дав  інтерв’ю фахівцям Інституту Брукінгса. Це національний інститут передових досліджень США, якй поєднує академічні та громадські стратегії, веде дослідження в галузі економіки, політики, законодавчої сфери. http://surl.li/busdfg

Повний текст розлогого інтерв’ю, а також майже годинний відео запис опубліковано на сайті Держдепартаменту США. http://surl.li/bbwcyr

У своїх відповідях Ентоні Блінкен торкнувся багатьох питань стосовно війни в Україні. В тому складі  і тих, що дотичні і до війни, і до економіки української держави.

Повні відповідь на питання, з якого пропагандисти висмикнули тезу, якою і зманіпулювали виглядає наступним чином: «Давайте згадаємо, з чого ми починали, де ми були – знову ж таки, дуже легко це забути. У лютому 2022 року, коли росіяни напали на Україну, справжнім страхом, справжнім занепокоєнням було те, що вони досягнуть своєї мети. І пам’ятайте, якою була мета Путіна: вона полягала в тому, щоб буквально стерти Україну з карти, покінчити з її майбутнім як незалежної країни, включити її у Велику Росію. Цього не було і не станеться через дві речі. Завдяки надзвичайній мужності та стійкості українців, але також і тому, що 50 країн, понад 50 країн об’єдналися – на чолі зі Сполученими Штатами – на підтримку України, на її захист. Це вже величезний успіх, тому що, враховуючи, де ми були, і враховуючи, куди це могло дійти…

Але, дивлячись у майбутнє, я думаю, ми повинні зосередитися на питанні: що таке успіх? І для мене, для нас, я думаю, успіх дуже очевидний. Це Україна, яка є сильною, успішною країною, дедалі більше інтегрованою із Заходом, і країною, яка може стояти на власних ногах у військовому, економічному та демократичному планах. І ми проводимо таку політику або досягти цього – щоб переконатися, що це саме те, що відбувається.

У військовому плані, так, звісно, ​​Україні зараз доводиться мати справу з агресією, яка триває. І знову ж таки, у нас є багато країн, які продовжують об’єднуватися на стороні України, щоб переконатися, що вона має те, що їй потрібно, коли їй це потрібно, щоб продовжувати відбивати російську агресію. Але також важливо, щоб Україна протягом багатьох років розвивала спроможність стримувати та захищатися від агресії. Президент Байден проклав шлях до того, щоб понад 30 країн погодилися вести переговори з Україною про двосторонні угоди з безпеки протягом десяти років.

І ці угоди – зараз, я думаю їх вже майже 20 фактично були обговорені та підписані, в тому числі між Президентом (США – ред.) і Президентом Зеленським лише кілька тижнів тому в Італії на полях G7 – це довгострокові зобов’язання допомогти Україні розвинути сильну стримуючий і оборонний потенціал. Ці угоди говорять Володимиру Путіну, що він не може перечекати Україну, не може перечекати всіх партнерів України. Водночас Україна розвиває власну оборонно-промислову базу таким чином, щоб вона могла самостійно себе забезпечувати.

І ми намагаємося залучити інвестиції приватного сектора в Україну, щоб переконатися, що її економіка може рости та процвітати. Ми вже бачимо, що через Чорне море Україна експортує стільки ж, скільки було до лютого 2022 року. В економіці України є надзвичайний потенціал для належних інвестицій. Для зростання військового потенціалу та економічного потенціалу, ви повинні переконатися, що у вас є протиповітряна оборона, щоб спробувати захистити території, в які ви робите інвестиції. Ми керуємо цим. Я думаю, що ви побачите більше новин про це найближчими тижнями, оскільки наступного тижня відбудеться саміт НАТО…»

Тож, як бачимо, Державний секретар США не говорив ні про захист суто американських інвестицій і постачання для цього систем ППО, ні про захист якихось американських промислових об’єктів на території України. Мова йшла зовсім про інше – щоб протистояти російській агресії, Україна має бути потужною економічно і захищеною, в тому складі і системами ППО, які будуть захищати і цивільну інфраструктуру, і військові об’єкти, і промислові.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja