Україна у Рейтингу Doing Business. Крок вперед – два назад (частина 2) – Без Брехні
Інфографіка

Україна у Рейтингу Doing Business. Крок вперед – два назад (частина 2)

Doing Business  це своєрідна шкала простоти ведення підприємницької діяльності (або просто – бізнесу) в тій чи іншій країні. Рейтинг дозволяє визначити якість правил регулювання цієї діяльності, що підвищують чи обмежують ділову активність.

Світовий банк розраховує цей індекс від 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволу на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків, законодавчий захист контрактів та інші. Всього понад 10 критеріїв. На сьогодні рейтингуються 190 країн світу.

В передній частині матеріалу про місце нашої держави у рейтингу були проілюстровані перші чотири підкатегорії. В поточному – всі інші, за якими оцінюється мікроклімат країни для бізнес-середовища.

Так, Україна демонструє позитивну динаміку і хороші показники в таких категоріях, як «отримання кредиту», «сплата податків», знаходячись на співставних сходинках з Польщею та Росією.

Водночас, Україна значно відстає по таких критеріях, як «захист інвесторів», «зовнішня торгівля», «виконання контрактів».

PS. «БезБ» започатковує рубрику «10 років пАкращення». Підґрунтям для початку роботи над нею стало декілька меседжів, які активно використовували (інколи маніпулятивно) за часів вже попередньої влади та під час останніх президентських перегонів.  А саме:

  1. Україна і Польща, після розвалу соціалістичного блоку, мали  однаковий економічний потенціал, тому досягнення нашого західного сусіда часто згадують, як докір недолугості правлячої еліти нашої держави.
  2. «В Україні краще ніж у Росії» – даний меседж не конкретизує, за якими критеріями «краще». Звичайно, ми маємо безперечні досягнення в області демократії, народовладдя, волевиявленні громадян. Однак, є ще інший бік «медалі краще» – економічний. І тут не все так однозначно, зважаючи на те, що Росія – світовий постачальник нафти і газу.
  3. Період в 10 років був вибраний за наступних причин. По-перше, і «злочинна влада Януковича» у 2010 році і проєвропейська Порошенко у 2014 році отримали мандат виборців фактично під ідентичними гаслами: «Будуємо нову країну» («Партія регіонів»), «Жити по-новому» (БПП «Солідарність»). По-друге, під час правління кожна з «політичних еліт» пишалась своїми досягненнями, прорахунки і недоліки списуючи на «попєрєдників», або «злочинну владу». Водночас, після втрати керма керування країною, і перша, і друга еліти отримували різко негативний статус.

Враховуючи, що пересічний громадянин дуже часто опиняється в полоні маніпулятивної риторики або емоційних меседжів, «БезБ» говоритиме мовою фактів. Рубрика «10 років пАкращення» не носить формат викриття, але має на меті просвітницьку, пізнавальну функцію – надати фактичну, реалістичну картину економічного розвитку країни за останні 10 років.

Кожна публікація розкриватиме в доступній формі (через інфографіку і короткий опис) один із економічних або соціальних аспектів. До того ж, буде продемонстровано співвідношення показників України до Польщі і Росії.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja