Правда чи залякування: заклади освіти, в яких немає 80% вакцинацій у працівників – закриваються – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиЗапоріжжя

Правда чи залякування: заклади освіти, в яких немає 80% вакцинацій у працівників – закриваються

Доповнення!

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух зробив сенсаційну заяву: з 23 вересня заклади освіти, в яких немає 80% вакцинацій у працівників — закриваються!

“Жодної дистанційної роботи чи онлайн-уроків не буде. Освітній заклад продовжить свою роботу лише після того, як його працівники пройдуть щеплення”. Голова Запорізької ОДА

 

Посилається, мовляв, на “рішення Уряду”: 

“Це рішення Уряду та Державної комісії ТЕБ та НС. Воно обов’язкове до виконання по всій країні та не підлягає обговоренню.”

 

Подібні заяви, про закриття шкіл замість переходу на дистанційне навчання, озвучили представники ОДА у Львівській та Івано-Франківській областях.

В  Без Брехні засумнівалися і вирішили перевірити, звідки Голова ОДА взяв таку інформацію. 

 

 

На сайті Кабміну в новині про результати засідання Держкомісії ТЕБ та НС — жодної згадки про закриття закладів освіти. 

За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

— встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;

— застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки”

— головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Як по закону має бути в “жовтій” зоні

Як бачимо, не озвучено жодних додаткових заходів, окрім застосування обмежень, передбачених для “жовтого” рівня. Це й не дивно, бо карантинні обмежувальні заходи встановлюються не рішенням комісії, а Постановою Кабміну № 1236. 

Згідно з нею в “жовтій” зоні забороняється: 

“14) відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;

15-1) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів освіти, в яких не менш як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, … вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини, … негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);”

То що ж насправді забороняється і кому? Відвідування здобувачами освіти у двох випадках. Коли на самоізоляції більше ніж пів школи/садочка/вишу або коли показник менший за 80% вакцинацій персоналу. 

В «жовтій» зоні Постановою не забороняється функціонування закладів освіти, відвідування їх працівниками, проведення дистанційного навчання тощо.

Залякування — це проактивне запрошення?

Чому  ж Голова ОДА взявся лякати закриттям? Можливо річ у тім, що Державна комісія доручила головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів до “інформування та проактивного запрошення до вакцинації” вчителів, батьків і “всіх родичів гарбузових” з виїздами мобільних бригад у заклади освіти та розгортання в них пунктів щеплень. То ж, це, мабуть, так пан Старух “проактивно запрошує” вчителів.

Про подібний спосіб “запрошення” повідомляють і в Херсоні: там управління освіти вже розіслало повідомлення, що школи саме закриватимуть, тому терміново треба вакцинуватися і подати інформацію на службову пошту управління. Через резонанс, який викликало це повідомлення, об 11 годині 22 вересня Херсонська ОДА проведе брифінг з цього питання.


Можливо в рішенні обласної комісії і справді є конкретні вказівки щодо методів впливу на робітників закладів освіти, але додаткових обмежень, не встановлених Кабміном, там бути не повинно.

Проте з офіційним текстом рішенням Державної комісії у нас, як завжди, біда — на всю Україну вже оголошено рішення, а протоколу засідання нема! 

Протоколу засідання Держкомісії ТЕБ та НС від 21 вересня 2021 року наразі не оприлюднено, а ні на сайті Запорізької ОДА, ані на спеціалізованому державному порталі про COVID-19, де окремо публікуються такі  рішення.

 

 

 

 

 

 

 Доповнення! 

На сайті ДСНС об 11 годині 22 вересня було оприлюднено Протокол № 35

І, як і очікувалося,  там немає жодного слова про закриття шкіл!

[embeddoc url=”https://without-lie.ams3.digitaloceanspaces.com/home/dr343163/without-lie.info/www/2021/09/Protokol-35.pdf”]

ДОПОВНЕННЯ 2!

Щойно з’явився протокол регіональної комісії Запорізької області, і там теж — жодних закриттів шкіл та садочків! https://bit.ly/3AxXY0e

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja