“39 з 20 диверсантів знищено”: брехня роспропагандисти про Білгородщину – Без Брехні
Фактчек

“39 з 20 диверсантів знищено”: брехня роспропагандисти про Білгородщину

З такими воєнкорами й іпсо не потрібні. Вчора якісь росіяни та інші члени “російського добровольчого корпусу” (до чого тут Україна?) проїхалися кількома населеним пунктами своєї Білгородщини. Ми не будемо переказувати весь шквал повідомлень різного ступеню неправдивості, а лише покажемо офіційну та навпаки – найбільш переможну версії подій.

 

Отже, з самого ранку РДК почали в телеграмі закидати відео, що вони вже в росії. В обід з’являються відео з бронетехнікою, яка їде “кудись”. Потім додають відео з квадрокоптера, на якому техніка з хрестами стоїть на КПП. Офіційний кремль мовчить. Губернатор Білгородщини намагається видати це за інформаційну спецоперацію. За його версією з 9 ранку ведеться обстріл території, повідомлення про евакуацію – брехня.
З’являються відео евакуації людей власним транспортом. Губернатор евакуацію заперечує.

В “воєнкорських та експертських” каналах росіяни вже постять підрахунки, що на росію зайшло два танки, один БТР та дев’ять броньованих автомобілів.

РДК пройшли Козинку, Глотово та заскочили в Гору-Подол. Російська армія в цей час веде хаотичний артилерійський та авіаційний обстріл населених пунктів. На відео з Грайворонського района видно прольоти та постріли російських гелікоптерів на території населеного пункту.

Аж о 14:20 губернатор визнає, що на територію області зайшла ДРГ, але “сил і засобів достатньо” – війська вживають заходів “для ліквідації та видавлювання противника з російської території”. Дожилися, майбутнє “видавлювання з російської території” в офіційних новинах ТАСС подається як велика перемога.

О 15:25 пєсков заявляє, що путіну нарешті доповіли про “спробу прориву” українських диверсантів в Білгородську область.  Ну по-перше, які ж вони українські диверсанти, якщо це російські ополченці-партнизани, по-друге, спроба прориву була о 12, коли заїхали на КПП, а о 15:25 уже партизани вже третю годину як їздили на трофейному БТР по Білгородщині.
Звісно ж пєсков намагався відбрехатися, що це дрібниця, інформаційна операція, щоб відволікти від Бахмута і всіх там видавлюють з території. Тим часом губернатор повідомив уже про 8 поранених цивільних в результаті цієї російської зачистки.
Фраза “путіну доложили” передбачала, що “почнеться страшне” зараз всі сили та засоби будуть кинуті, ОКДБ буде скликано з приводу нападу на росію.   Натомість страшне почалося у фантазії воєнкорів.
Так пєгов закидає інформацію про 39 знищених диверсантів. Цю цифру перепощує рашатудей. Кумедно що керівниця рт, симоньян, в цей час у себе постить заклик не писати про Бєлогродщину, якщо ви не в курсі.

Далі пропаганда включається по повній:
– з іншого “джерела” повідомляють, що в ході боя було знищено танк, Хаммер та 30 боєвиків
– РашаТудей слідом вкидає, що це, виявляється була така пастка від російських військових: віддати бтр, дозволити проїхати три села, обстріляти з гелікоптерів своїх громадян

воєнкори продовжують забріхуватися щодо чисельності групи, яка зайшла. Відомий “експерт” рибарь вкидає про два батальйони, інші говорять, що чисельність – не більше 20. На всіх відео від РДК фігурує не більше двох людей.

Зачистка та видавлювання успішно продовжується в телеграм-каналах. По Білгородській області введено режим контртерористичної операції. Після відео з евакуаційними автобусами губернатор рапортує, що все населення прикордонних населених пунктів успішно евакуйовано. Це якось не в’яжеться з діями “терористів”, які за легендою захопили ці пункти.
Повідомляють про “артилерійські дуелі” та обстріл Грайворона “мінометами ЗСУ”. Жодного вбитого чи полоненого диверсанта досі немає, хоча на десяту вечора повідомляють, що Голотово (друге село від кордону) звільнене, а Козинку російські війська контролюють уже декілька годин. Попри те, що нібито партизанами були обладнані протитанкові позиції боїв в селі немає, всі диверсанти втекли, але в селі йде зачистка. Натомість на ранок у відеозверненні губернатор повідомляє, що відомо про двох цивільних поранених в Голотово і можливості дістатися до них немає. Хоча Голотово було “звільнене” ще ввечері.
Вранці пропагандисти “пояснили, чому операція з зачистки досі триває. Нібито партизани вже покидали всю техніку, замінували відходи і пішки втекли в Україну. Але вночі зачищати села не стали, бо диверсанти (які всі стекли) прикриваються мирним населенням (яке все було успішно евакуйоване).
Аж близько 11 години 23 травня губерантор Бєлгородщини повідомив, що двох поранених було доставлено до лікарні, що свідчить про те, що доблесні росвійська нарешті наважилися зайти в Голотово. “Звільнення” Козинки триває.
Ця “спецоперація” настільки не заходить росіянам, що навіть пропагандистський канал соловйова знущально вимагає показати 39 трупів.
Одним словом також згадаємо, що наші ентузіасти теж трішки додали паніки через кілька швидкостворених “бєлогородських” каналів: “проводили евакуацію, захоплювали райвідділок в Грайгороді, закликали місцевих обстрілювати “перевдягнених поліцейських”.
Офіційна ж позиція України: нас там немає, тривають заходи російських партизанів зі створення фільтраційної зони між Україною та росією. А танки, як відомо, продаються в будь-якому воєнторзі.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja