7 ознак фейку в історії “військового”, який пройшов майже 500 кілометрів – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

7 ознак фейку в історії “військового”, який пройшов майже 500 кілометрів

Відео про нібито ветерана, якого підкинула на авто якась добра людина, але лише після того, як він пройшов пішки майже 500 кілометрів, бо ніхто не хотів допомогти йому, стало віральним в соціальних мережах. Лише в інстаграмі його вподобали понад 22 000 разів: http://surl.li/pdiqbp 

Проте, це відео має всі ознаки фейку та постановки.

 

Розгляньмо їх детальніше.

  1. В машині є оператор, але він ігнорується. Хлопець заходить в авто, де вже ведеться фільмування. Проте, оператор не допомагає покласти наплічник на заднє сидіння. А хлопець на нього не реагує. Ок, можна зауважити, що там просто закріплена камера. Цілком можливо, але навіщо тоді її закріпили? І чому в “військового” немає здивування, що його знімають. 
  2. Зовнішній вигляд мандрівника не відповідає історії. Це доволі частий прокол фейкоробів. Згадайте старий фейк про переляканого “британського найманця”. Тоді, чистота одягу дуже впадати в око: форма «солдата» виглядала так, ніби вона була щойно з воєнторга: http://surl.li/zkzqzf Так і тут: майже 500 кілометрів пішки, але хлопець поголений, чистий і зверніть увагу на доглянуті нігті. Можна зауважити, що він же міг десь зупинитись, аби привести себе до ладу. Так, але чому на готель гроші були, а на маршрутку, як сам він каже, ні? Або в хату його “байдужі” люди пустили, а підкинути не захотіли? Звучить максимально не правдоподібно.
  3. Хлопець плутається в датах. Чоловік каже, що “воює з 2013 року”. Де? Потім нарешті каже, що “з 18 років в армії”. То може не воює, а був призваний? Якщо був призваний, то чому його “списали лише зараз”? Адже в часи так званого АТО процес демобілізації розпочався з 2015 року, практикувались короткі контракти (від 6 місяців). Тобто, у військового мала бути як мінімум перерва в службі, якби він цього хотів.
  4. Історію про загибель брата-близнюка перевірити неможливо, але… Але історія про те, що громада думала, що він мертвий і вже встановила пам’ятник дуже нагадує історію “Довбуша”.  Зауважимо: тобто пам’ятник громада поставити готова, а вислати герою гроші на потяг — ні?
  5. Описаний стан здоров’я не збігається з історією. Як каже сам “військовий”, він не має пальців на ногах та має пластину в спині. Але пройшов майже 500 кілометрів. Цікаво, а за який період?
  6. Незрозуміла географія поїздки: Його ніби як виписали зі шпиталю таля в Дніпрі, але йшов він з Березані до Рівненщини…
  7. У хлопця обручка на пальці. Але ні слова про дружину. А можна було б набрехати, що вона його кинула! Або, наприклад, в санаторій поїхала, якщо ви пам’ятаєте, цей старий фейк.

Загалом, в цьому відео пройшлись майже по всіх болючих темах суспільства:

  • байдужа більшість;
  • військовим не платять;
  • проблеми демобілізації.

Навіщо це робиться? Для деморалізації в суспільства в першу чергу. Щоб боти та добрі, але не дуже уважні люди в коментарях почали писати, “Як так можна?” та “За що ми воюємо”?

В жодному разі не будемо заперечувати, що погані люди існують і що військові дійсно можуть зустрічатися з людською байдужістю. 

Проте, всі проколи на відео показують, що це доволі дешева і погано продумана постановка

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja