Америка проти Китаю – хто і з ким судиться через COVID-19? | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Америка проти Китаю – хто і з ким судиться через COVID-19? | МАНІПУЛЯЦІЯ

«Сполучені Штати подали в суд на Китай», «США будуть судитися із урядом КНР», «США через суд звинувачують Китай у навмисному поширенні COVID-19» – саме під таким «соусом» у мережі та ЗМІ днями почала фігурувати інформація про судові позови між двома країнами. Звісно – диму без вогню не буває. Але як це часто трапляється – вогонь теж буває різний. Так і у випадку з судами – позови є і це правда, проте як це інтерпретують – суцільна маніпуляція!

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ПЕРЕВІРКА

 Америка понад усе!

12 березня американські громадяни дійсно подали позов до суду з метою відшкодування збитків, які вони понесли в результаті пандемії коронавируса. Серед позивачів чотири фізічні особи, тобто прості мешканці із Флориди, та юридична – невелика компанія, що керує спортивним клубом. Відповідачами позначено цілу низку державних міністерств та комітетів Китаю – охорони здоров’я, соціального забезпечення та безпеки, а також керівництво провінції Хубей та міста Ухань. Сума позову – $5 млн.

Позивачі звинувачують китайські держоргани в тому, що ті знаючи про небезпеку нової інфекції, все одно діяли повільно, халатно, безвідповідально, переслідуючи економічні інтереси, а не піклуючись про здоров’я громадян. В наслідок чого вірус було поширено на інші країни і в тому складі США. Заходи, що були запроваджені для запобігання пандемії призвели до «незліченної шкоди», яка і надалі зростатиме.

Що цікаво, позивачі згадують одну із недоказаних версій поширення COVID-19 – вірус був штучно створений у «хімічній лабораторії Уханя». Як причину розповсюдження коронавірусу автори позову називають можливий продаж працівниками лабораторії піддослідних тварин на базарі, що знаходиться поруч з лабораторією.

Другий позов – більш серйозніший. Його подав 17 березня американський адвокат Ларрі Клейман. Розмір його позову – $20 трлн! Більш «масштабно» у судовій претензії «представлені» відповідачі – вище керівництво Китаю,  Народно-визвольна армія Китаю і зокрема генерал Чен Вей, Інститут вірусології міста Ухань і його директор Ши Чженлі. Звинувачення тут теж більш потужні: навмисне створення вірусу, навмисне чи випадкове його поширення, змова з метою заподіяння шкоди (в окремих випадках – смерті громадянам США), недбалість і сприяння ризику смерті або серйозної шкоди здоров’ю громадян США.

Що цікаво разом із паном Клейманом серед позивачів фігурує фотостудія з Техасу Buzz Photos.
Але головне резюме перевірки – є позиви спрямовані проти урядовців і державних органів Китаю. Проте, подані вони приватними юридичними чи фізичними особами, а не офіційними державними органами Сполучених Штатів. Все що викладено у звинуваченнях – суто приватна точка зору позивачів, аргументованість якої ще потрібно буде доказати. Тому не варто розтягувати мавпу до розміру слона.

Китайський гамбіт

Але і представники Китаю не залишилися осторонь і дали дві «атветочкі». За інформацією видання Radio free asia від 26 березня 2020 року, адвокат з Уханю Лян Сюгуанг подав позов до народного суду Уханя проти американського уряду, Міністерства оборони США та Спортивної ради Збройних Сил США. Суть звинувачення полягає в тому, що з вересня 2019 року по лютий 2020 року американська сторона приховувала достатньо розповсюджувані випадки зараження певним вірусом (схожим на COVID-19) своїх громадян і зокрема військовослужбовців, але називала хворобу «грипом». Через військових, які приймали участь у 7-х Всесвітніх Іграх серед військовослужбовців, що проходили в Ухані у жовтні 2019 року, вірус міг перекинутися на уханців та спричинити епідемію. Сума відшкодування, яку вимагає адвокат – $28 тис.

Другий позов «організував» юрист Чен Юекін. Він направив його до Пекінського народного суду міста Пекін. Юрист «замахнувся» на самого Дональда Трампа, вимагаючи відшкодуння за репутаційні збитки заподіяні президентом США у зв’язку з використання в одному із своїх виступів фрази «китайський вірус».

«Ізя, а що ми гірші за всіх?»

 І від сьогодні в російськомовному і ізраїльському медіа-сегменті почала фігурувати інформація, що організація «Герцлія – на захист своїх громадян» (місто Герцлія з передмістя Тель-Авіву) за сприяння адвокатів Аміта Саадія, Аміта Гампеля і Шмуеля Саадія подали позов на 100 млрд шекелів (трохи більше $27,4 млрд) до окружного суду Тель-Авіва проти Китаю за поширення коронавируса і заподіяну цим шкоду.

Проте, поки що ця інформація не є офіційно підтвердженою і фігурує у ЗМІ.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja