Андрій Богдан став главою Адміністрації президента Володимира Зеленського з порушенням законодавства? Де прихована неправда і маніпуляція – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Андрій Богдан став главою Адміністрації президента Володимира Зеленського з порушенням законодавства? Де прихована неправда і маніпуляція

Голова держави Володимир Зеленський 21 травня призначив юриста Андрія Богдана главою Адміністрації Президента. Окрім того, що Богдан є адвокатом бізнесмена Ігоря Коломойського, він також працював на люстраційних посадах за часів президенства Віктора Януковича. Богдан з 2007 до 2010 рр. працював заступником міністра юстиції України, потім, з 2010  до 2011 рр. – заступником міністра Кабінету міністрів. З 2013 до 2014 рр. Богдан обіймав  посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики (2013-2014).

Це означає, що він підпадає під обмеження закону про очищення влади і не може працювати на державній службі. Заступник глави Адміністрації Президента Руслан Рябошапка заявив, що Андрій Богдан не підпадає під дію закону «Про очищення влади».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

«Закон про очищення влади поширюється на посади в органах державної влади. Адміністрація президента не є органом державної влади, в адміністрації немає жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію не поширюється на будь-які посади в АП, крім тих, які є в апараті», – заявив Рябошапка.

Те, що Адміністрація президента не є органом державної влади – ПРАВДА. Відповідно до положення «Про Адміністрацію Президента України» (ст.1), вона є «постійно діючим допоміжним органом». Відповідно до закону «Про державну службу» (п.3 ст.3), глава АП не є державним службовцем.

Але! Закон «Про очищення влади» (пункт 5 статті 2) каже, що глава Адміністрації Президента України підпадає під заходи з очищення влади. Це єдиний документ, який регулює перевірку кандидата на посаду державного службовця. Таким чином закон прямо забороняє Богдану до 2024 року займати посаду держслужбовця. За документом, він не може протягом 10 років працювати на держслужбі з часу вступу закону в силу.

Новий голова Адміністрації Президента у свою чергу пообіцяв залишити адвокатську діяльність та в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» заявив, що вважає свою люстрацію несправедливою.  Тобто, фактично він сам визнає, що був люстрований. Питання про несправедливість такої дії вирішується в судовому порядку. Проте, до моменту призначення на посаду Голови АП пан Богдан не подавав відповідних позовів.

Конституційний суд наразі вирішує долю закону «Про очищення влади» – він має встановити відповідність закону «Про очищення влади» Конституції України. Але Президент Володимир Зеленський вже зробив призначення, яке викликало багато суперечок поміж політиками і правознавцям.

 

Автор: Аліна Хованська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja