Антипольські фейки російської пропаганди – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Антипольські фейки російської пропаганди

Від початку повномасштабного вторгнення Польща постійно під атаками пропаганди кремля. Так рф реагує на потужну союзницьку підтримку України з боку поляків. Для просування антипольських  наративів використовуються численні фейки та вкиди. На чому саме акцентує увагу пропаганда – далі у матеріалі.

 

Протягом року основним меседжем «польського» кейсу російської пропаганди є твердження, що ніби керівництво Польщі під різними приводами прагне окупувати західну частину України на кшталт: «Польща планує окупувати частину України, ввівши на її територію миротворчий контингент».

Насправді тут пропаганда зманіпулювала заявами офіційних осіб. 16 березня 2022 р. міністр оборони Польщі М.Блащак на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі дійсно презентував проект створення миротворчої місії в Україні. Проте контингент мав складатися не лише з поляків, а й із представників різних країн-членів НАТО, і проект не передбачав окупацію українських територій, а мав на меті надіслати путіну чіткий сигнал, що НАТО не згодні з воєнними злочинами рф». Після відмови генерального секретаря Альянсу Є.Столтенберга відправляти миротворчий контингент в Україну, більше подібних заяв польська сторона не робила.

Інше підгрунтя для маніпуляцій – Закон про особливий статус поляків в Україні легалізує захоплення України поляками і дає можливість польським громадянам впровадитися в українську владу та просувати вигідні Польщі закони й рішення. На тлі Закону, пропаганда розгорнула істерії, що Україна вже «продалася», а польські пани скоро будуть на українських землях

Закон «Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України» є відповіддю на аналогічний польський закон про допомогу громадянам України, який спростив для українських біженців легальне проживання, працевлаштування, навчання, надання медичної допомоги та соціальних гарантій. Отже, йдеться про дзеркальний крок, а не про односторонні поступки України на користь Польщі. Документ лише унормує правила перебування громадян Польщі в Україні, в ньому відсутній пункт, який надає можливість полякам обіймати державні посади.

Ще один фейк стосувався того, що нібито уряд України затвердив постанову, згідно з якою Польща отримала право видавати паспорти громадянам України, а отже – «важелі управління» Україною продовжують поступово переходити  до Польщі. Це не відповідає дійсності.

Відповідно до законодавства України, громадяни  можуть оформити ID-картки та закордонний паспорт лише в державних установах України. Видачу паспортів за межами України здійснює підрозділ ДП «Документ», яке підпорядковується Державній міграційній службі України, а не уряду Польщі.

ВИСНОВОК

Відверті фейки стосовно загарбницьких намірів Польщі є частиною цілеспрямованої російської дезінформаційної кампанії з дискредитації стратегічного партнерства між країнами та зменшення рівня підтримки України польською владою і суспільством. Незважаючи на зусилля пропагандистів, Польща залишається одним із найпослідовніших та найнадійніших партнерів України.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja