Австралійські вчені знайшли ліки, які вбивають COVID-19 за 48 годин | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Австралійські вчені знайшли ліки, які вбивають COVID-19 за 48 годин | МАНІПУЛЯЦІЯ

Кілька днів поспіль медіа публікують інформацію про те, що нібито австралійські вчені знайшли ліки, які вбивають коронавірус за 48 годин. Це маніпуляція. 

 

ВЕРДИКТ. МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Вчені тестували протипаразитарний препарат тільки in vitro – тобто, в пробірці. І в пробірці він, дійсно, показав, що пригнічує вірусне навантаження у 5000 разів за 48 годин.  Наскільки від буде дієвим у боротьбі з коронавірусом в організмі людини – наразі невідомо.

Цей препарат використовують у ветеринарній медицині у вигляді ін’єкцій. В аптеках в Україні він є лише у вигляді крему. Тобто, не треба купувати препарат або тим паче їсти крем. Зараз йдеться виключно про тестування діючої речовини та її вплив на вірус.

Багато медіа, які написали про ліки, які вбивають коронавірус за 48 годин, потім таки роз’яснюють, що дослідження на людях не проводили. Проте, 7 з 10 людей не читають тексти новин, а читають тільки заголовки. Саме тому заголовками потрібно підбирати дуже обережно та виважено.

Наразі, ще раз наголошуємо – на поточний момент намає ліків від коронавірусу.  Якщо людина, наприклад, попадає у лікарню із підтвердженим діагнозом коронавірусу, то відбувається лікування симптоматичних проявів захворювання. Так,  у різних країнах випробовуються різні методи і комбінації лікарських препаратів. Проте, на поточний час також не має узгодженого, загального протоколу лікування. 

 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19” – “По той бік пандемії”,  ініційованого ресурсом “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja