Бенефіс-МАНІПУЛЯЦІЯ “політикині” Марченко – Без Брехні
Фактчек

Бенефіс-МАНІПУЛЯЦІЯ “політикині” Марченко

Їй «не залишили вибору» та вона «ніколи не прагнула йти в політику» − це все про Оксану Марченко, телеведучу та дружину Віктора Медведчука, яка 20 лютого 2021 року заявила, що йде в політику через запроваджені санкції проти неї та її чоловіка. І тут вдало “випадково” збігаються дві події − вихід її проєкту «Паломниця» і вихід на політичну арену, тобто вступ в партію «ОПЗЖ» – які циклічно піарять одна одну і звичайно ж саму Оксану Марченко. Це добре простежується на пресконференції, яка відбулася 1 березня 2021 року на новоствореному проросійському каналі «Перший Незалежний» для українських ЗМІ перед прем’єрою проєкту. Впродовж презентації проєкту Марченко наголошувала на темах порушення свободи слова, дискримінації російської мови та незаконності санкцій. Чи зманіпулювала новостворена політикиня на гострих темах або ж обрала бік правди, розберемося.

 

МЕСЕДЖ 1: «В КУ ст.1 вказано, що «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Але після закриття вже чотирьох опозиційних каналів, я можу повідомити про те, що Україна вже не правова і не демократична. Я хотіла підтримати всіх журналістів, які працювали і працюють на опозиційних каналах. Зеленський весь цей час ховався за невидимою мантією народної підтримки, коли насправді її немає. Він злякався правди, яку ви говорили та вирішив просто затулити вам рота. Але не можна затулити рота усім мільйонам, які були на площі разом з вами», − наголосила Оксана Марченко»

По-перше. Володимир Зеленський ввів у дію 2 лютого 2021 року рішення РНБО України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» проти Тараса Козака, який є кінцевим бенефіціарним власником телеканалів «ZIK», «NewsOne» та «112». Санкції проти вищезгаданих телеканалів були прийняті з урахуванням Постанови ВР від 4 жовтня 2018 року, в якій зазначено, що «констатуючи, що у діяльності юридичних осіб, перелік яких наведено у додатку 1 до цієї Постанови, наявні системні ознаки наслідування дискурсивних практик російської імперсько-шовіністичної пропаганди, на постійній основі фіксуються прояви пропаганди і поширення ідеології тероризму».

Володимир Зеленський у своєму Twitter щодо заборони телеканалів ще 3 лютого 2021 року зазначив, що «санкції – це складне рішення. Україна рішуче підтримує свободу слова. Однак не пропаганду, яку фінансує країна-агресор, яка підриває Україну на шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції. Боротьба за незалежність – це боротьба в інформаційній війні за правду та європейські цінності».

Також Іван Баканов, голова СБУ, повідомив, що «проти України ведеться гібридна війна, зокрема, й на інформаційному полі. Ми маємо системно їй протидіяти, аби захистити інтереси держави. Запровадження санкцій – іще один важливий та послідовний крок для цього».

Тому, Україна навпаки залишається демократичною та правовою, коли для захисту суверенітету від  російської агресії, застосовує дії (санкції) задля протистояння російській пропаганді, яку транслюють канали Медведчука.

По-друге. Оксана Марченко зазначила, що «Зеленський весь цей час ховався за невидимою мантією народної підтримки, коли насправді її немає», але згідно з дослідженням проведеним з 23 лютого до 1 березня 2021 року Київським міжнародний інститут соціології (КМІС) ситуація протилежна. Хоч рейтинг Президента і впав у порівнянні з 2019 роком, проте найбільше респондентів довіряють саме В. Зеленському – 39,5%, а не довіряють 54,3%, В. Кличку (довіряють 33,8%, проти 52,8%), С. Притулі (довіряють 31,6%, проти 34%), а Медведчук у цьому досліджені знаходиться лише 13 місці. Медведчуку довіряють 16,2% респондентів, а не довіряють − 65,8% (фото1). КМІС провів опитування громадської думки методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ) опитано 1207 респондентів, що мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України.

По-третє. Марченко стверджує, що «не можна затулити рота усім мільйонам, які були на площі разом з представниками заборонених телеканалів». Але навіть телеканал «112» 08.02.2021 акцентує, що «понад 400 журналістів з телеканалів «112», «NewsOne» і «ZIK», проводять акцію протесту, а підтримують їх більше тисячі глядачів телеканалів». Отже, на акцію протесту прийшло більше тисячі глядачів, а не мільйони, як стверджує Марченко.

 

МЕСЕДЖ 2: «Продовжити зустріч я пропоную російською мовою. Ні в кого немає сумніву, що я володію українською. Я захищаю тих, кому погано, а сьогодні ображають моїх братів і сестер, які є російськомовними громадянами України. ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» порушує п.3, ст.10 КУ, в якому зазначено, що російська мова, має бути захищена, як і інші мови національних меншин», − зазначила Оксана Марченко»

ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, а також дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Але кремлівські представники завжди виставляють закон таким, що дискредитує інші мови, а саме російську. Це є класичною маніпуляцією псевдоекспертів медведчуківських каналів та представників партії «ОПЗЖ», тому Марченко цим меседжем лише підтверджує свою участь в антиукраїнській діяльності.

 

МЕСЕДЖ 3: «Санкции против моего мужа и меня. Зеленский хотел сделать нам плохо − нет. Единственная скрытая цель этого мероприятия – убрать с политической арены моего мужа. В словах моего мужа никогда не было ничего противозаконного, не в действиях, не в моих. Это ни у кого не вызывает сомнения»

Олексій Данілов, секретар РНБО, на брифінгу 19 лютого 2021 року інформував, що РНБО запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Також Данілов зазначив, що «СБУ розслідує кримінальне провадження за ч. 5 ст. 258 Кримінального кодексу України – це фінансування тероризму. Відповідно до цієї статті, до Марченко та Медведчука, застосовані санкції». Марченко стверджує, що «мета санкцій прибрати з політичної арени Медведчука» хоча, дії Зеленського спрямовані лише на те, щоб припинити фінансування тероризму та інформаційної війни, яка через пропаганду велась на каналах Медведчука.

На пресконференції Марченко оточила себе не представниками українських ЗМІ, а ведучими та журналістами з заборонених телеканалів. Картинку створювали: ведучі Діана Панченко, В’ячеслав Піховшек, Олена Кирик з «NewsOne», Ростислав Сухачов ведучий «ZIK», Ганна Герман, член «Партії регіонів», Володимир Кацман, заступник голови по роботі із ЗМІ «ОПЗЖ», політичний псевдоексперт на телеканалах Медведчука. Тому, логічно, що дії Марченко та Медведчука  «ні в кого (з цих журналістів та представників партії «ОПЗЖ») не викликають сумніву».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja