Білл Гейтс не вакцинував своїх дітей | ФЕЙК – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Білл Гейтс не вакцинував своїх дітей | ФЕЙК

З початком пандемії акціонер компанії Microsoft, американський підприємець Білл Гейтс вже неодноразово ставав центром теорій змови та фейків про коронавірус. Наприклад, в російськомовній частині мережі раз у раз виникає повідомлення про колишнього особистого лікаря Білла Гейтса, який ще в 1990-х роках, в Сіетлі на закритому симпозіумі заявив, що засновник Microsoft свого часу нібито відмовився прищеплювати своїх дітей. Особливо такі матеріали полюбляють сайти, присвячені альтернативній медицині, що виступають проти щеплень.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

Агентства Reuters і Politifact довели, що повідомлення – фейк, який був опублікований в 2018 році на сайті конспірологічного характеру YourNewsWire (тепер NewsPunch). Оригінал матеріалу вже видалений, що підтвердив редактор видання.

«Наші редакційні стандарти значно змінилися з часу публікації статті, і ми більше не підтримуємо заяви, зроблені в статті», – повідомило видання NewsPunch.

До того ж, сайт YourNewsWire раніше теж критикували за створення неточного контенту.

У статті, що циркулює інтернетом, стверджується, що особистий лікар Білла Гейтса сказав на медичному симпозіумі в Сіетлі, що засновник Microsoft відмовився вакцинувати своїх дітей. Матеріал цитує слова доктора: «Я не знаю, прищеплював він їх у дорослому віці, але я можу сказати вам, що він навідріз відмовився прищеплювати їх, поки вони були дітьми. Вони були чудовими дітьми, дуже розумними і життєрадісними, і він сказав, що вони і так будуть в порядку, їм не потрібні ніякі уколи».

Ані імені лікаря, ані подію в матеріалі не уточнюють. До того ж Мелінда Гейтс повідомила на Facebook в квітні 2019 року, що всі троє її дітей були повністю вакциновані.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja