Брехня «бункерного» про мобілізацію під час Другої світової війни та «жест доброї волі» під Києвом – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Брехня «бункерного» про мобілізацію під час Другої світової війни та «жест доброї волі» під Києвом

Днями бункерний посіпака провів зустріч із так званими російськими «воєнокорами» – групою військових пропагандистів, яких кремль відрядив висвітлювати війну в Україні у вигідному для себе ракурсі. http://surl.li/hzxfm

У вже відпрацьованій кегебісько-пропаганадистський манері путін намагався демонструвати історичну ерудицію та пересмикувати події війни в Україні. Далі у матеріалі про декілька ключових меседжів, у яких бункерний забрехався по саму свою лису маківку.

 

МЕСЕДЖ 1. Про мобілізацію у СРСР під час Другої світової війни.

В один з моментів розмови між воєнкором і путіним стався  спір – скільки ж під час Другої світової війни було мобілізовано солдат до Червоної армії: «В конце Великой отечественной войны, сколько там было… по моему пять (миллионов) мобилизовали… (военкор – 10 миллионов)… Нет, за всю войну может 10, а в конце войны у «нас» в вооруженных силах числилось пять миллионов».

Насправді, за час війни, яку у росії називають Великою вітчизняною, до лав тодішньої Червоної армії за одними  підрахунками було мобілізовано 16-19 мільйонів вояків. http://surl.li/hzxma

Інші історичні дослідження говорять про цифру у 34,4 мільйони. http://surl.li/hzxrh

Щодо чисельності Червоної армії, то на момент завершення Другої Світової війни у її лавах налічувалося понад 5,6 мільйони солдатів.

Тобто про мобілізацію путін і воєнкори тикнули пальцем у небо, продемонструвавши чергове історичне невігластво.

МЕСЕДЖ 2. «… ((путін) Некоторые вещи я помню точно… так вот, почти 70% потерь – 69% – во время Великой отечественной войны пришлись на РСФСР…»

По-перше, називаючи відсотки втрат нібито РСФСР, бункерний диктатор маніпулює двічі. Перша маніпуляція полягає в тому, що він не розділяє втрати військових, тобто тих, хто загинув безпосередньо на фронті і цивільних.

Друга маніпуляція – це якраз окреслення втрат у відсотках, а не у конкретних цифрах.

І тут зрозуміло чого кремлівський очільник так робить. Бо за ще радянською історичною традицією, а по суті – міфом – загальні втрати СРСР у війні окреслювалися цифрою у 20 мільйонів. Але за час після розпаду Союзу було зроблено чимало історичних досліджень у яких фігурують інші цифри – і 27 мільйонів, і 30-32 мільйони! http://surl.li/hzydg

У тій же росії 14 лютого 2017 в державній думі озвучили нові дані щодо втрат СРСР у Другій світовій війні. Згідно з розсекреченими даними Міністерства оборони рф, втрати Радянського союзу у Другій світовій війні становлять 41,9 мільйони людей. http://surl.li/hzyin. Проте, ця цифра вважається дуже спірною.

Більш реальними визнаються цифри втрат на рівні 31-32 мільйона людей – понад 13 мільйонів серед військових та орієнтовно 18 – цивільні.

Прямі людські втрати України у тій війні за підрахунками інституту історії України НАН України становлять 8-10 мільйонів осіб. http://surl.li/hzydg. Тобто, якщо прийняти цю цифру, то це майже третина від загальної кількості. Але у тій війні гинули не тільки росіяни і українці, але ще десятки народів, що входили до складу СРСР.

У сучасній російській, так званій історіографії, якщо говорити у відсотках, фігурує показник у 66,4 % від загальної кількості втрат. http://surl.li/hzynt

Тож, можна констатувати, що кремлівський очільник перебрехав у більшу сторону навіть російські дані. А враховуючи, що до сих пір чітко і точно не визначено і не прийнято на світовому рівні цифру втрат СРС у Другій світовій війні, то будь-які заяви про втрати тої чи іншої етнічної групи у складі вже не існуючої держави – є не точними і маніпулятивними.

МЕСЕДЖ 3. Про поразку і відступ російської армії з під Київа навесні 2022 року: «…Там был определенный  договор неплохой как можно было урегулировать все мирными методами. И мы отошли… Но потом эти договоренности они их выкинули…»

У намаганнях прикрити розгром російських окупантів під Києвом навесні 2022 року, путін заявляє про якісь домовленості, натякаючи на російську версію подій, про так званий «жест доброї волі».

Ніяких домовленостей про «відхід» російських військо навесні 2022 року не існувало. Атака на Київ у окупантів провалилася. Їх основні війська, які намагалися захопити столицю України, були зупинені і фактично оточені у трикутнику Гостомель-Буча-Ірпінь. Втративши боєздатність вони вимушені були відступити.

Тож путін у цьому меседжі відверто бреше. Як і завжди…

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja