Брехня і маіпуляція колаборанта Сальдо, що у Херсоні на вулицях стало менше людей через «убийственную мобилизацию» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Брехня і маіпуляція колаборанта Сальдо, що у Херсоні на вулицях стало менше людей через «убийственную мобилизацию»

У своєму Телеграм-каналі колаборант сальдо стверджує, що Херсон – він називає його “оккупированный Херсон” – став менш людним, бо чоловіки не виходять на вулицю через нібито “убийственную мобилизацию”. До того ж сальдо пише, що влада нібито скасувала Великдень та має намір утискати Українську православну церкву. Розберемо всі маніпуляції та брехню колишнього очільника Херсона.

 

  1. Сальдо зараз називає Херсон окупованим, проте коли він очолював Херсон у період 2002-2012 та був нардепом, він жодного разу не називав Херсон окупованим, а навпаки підкреслював цілісність та недоторканність України як держави. Подібна маніпуляція називається “ефект фреймінгу” – коли інформацію навмисно подають під вигідним кутом. Після того, як сальдо зрадив Україну та почав співпрацювати з росіянами, він використовує подібні маніпуляції, щоби виправдовувати свої дії.
  2. Щодо вбивчої мобілізації, то вона якраз відбувається в росії, бо кількість загиблих росіян різко злетіла восени 2022, коли путін оголосив мобілізацію резервістів. http://surl.li/ghslc

Так, кожного місяця російська армія в Україні втрачає у 25 разів більше солдат за той же проміжок часу, ніж вона втрачала в Чечні та в 35 разів більше, ніж в Афганістані – двох кривавих війнах срср та росії. http://surl.li/ghslc

  1. Причиною того, що так мало людей на вулицях Херсона, є не мобілізація, яка в Україні відбувається для захисту Батьківщини, а обстріли російської армії. Майже кожного дня місто та область потерпають від жорстоких обстрілів із лівого берега Дніпра, де стоять російські загарбники.

Тобто теза, що під час російської окупації “несмотря на сложную обстановку и при действующем комендатском часе, людям дали возможность отстоять Всенощную, радостно встретить Христово Воскресенье” свідчить лише про те, що ЗСУ не обстрілювали місто, як зараз це роблять ті, хто прийшов “звільняти його та область”.

Наведемо тільки кілька прикладів: у грудні минулого року близько 70 людей постраждали та 10 загинули під час російського обстрілу центра міста, а 9 березня росіяни влучили в зупинку та вбили кілька херсонців. Також у квітні російські війська атакували Бериславський район керованими авіабомбами та 78 разів обстріляли правобережжя Херсонщини. Загарбники постійно обстрілюють лікарні та підприємства Херсона.

  1. Саме тому місцева влада проситьлюдей не скупчуватися на свята, бо ворог “може скористатися цим і завдати удару авіацією або важкою артилерією”. http://surl.li/ghslu

Щодо відвідування церков під час нічної служби у Великдень, то по всій Україні комендантська година не змінюватиметься у цю ніч – ні, наприклад, у Києві, ні на Волині, ні в інших містах України.

  1. Заборона відвідування кладовищ обумовлена вимогами мінної небезпеки, бо є випадки підриву людей (так, у лісосмузі за селом Станіслав на ворожій міні підірвався18-річний хлопець – він загинув). Така ж заборона діє не тільки на Херсонщині, але й на Харківщині теж: “стосується тих населених пунктів, які перебували під тимчасовою окупацією та де відбувалися активні бойові дії”.
  2. Сальдо пише, що ніби вони, тобто українська влада, “хотят ущемить каноническую Украинскую православную церковь, попытаться разорвать её связь с верующими”. Але немає окремої заборони на відвідування служб та церков саме Української православної церкви, а є, як ми пояснили, засторога щодо масових скупчень та відвідування кладовищ, а також вимога дотримуватися комендантської години, як і в інших містах України.

Щодо нібито утиску Української православної церкви, то немає наступу на релігійні свободи в Україні, але є питання до дій цій організації. УПЦ МП перебуває під впливом країни-агресора, а її представники заперечують збройну агресію рф проти України та виправдовують дії загарбників, благословляють російських військових, розпалюють релігійну ворожнечу. Все більше органів місцевого самоврядування виступають за заборону Української православної церкви московського патріархату. Так нещодавно Хмельницька обласна рада та  Рівненська обласна рада заборонили діяльність УПЦ московського патріархату на території Хмельниччини та Рівненщини.

До того ж ставлення росіян до церкви демонструють обстріли 10 квітня, коли був обстріляний найстаріший храм Херсона – Храм Різдва Пресвятої Богородиці. http://surl.li/ghsnn

Отже, колишній мер Херсона розповсюджує маніпуляції, фейкову та викривлену інформацію щодо дій української влади, щоби виправдовувати свою колабораціоністську діяльність.

 

 Матеріал підготовлено Медіаплатформа “Вгору” в рамках співпраці ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja