Брехня і маніпуляція пропаганди про те, що рф знищила «леопардів» на $6 млн – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Брехня і маніпуляція пропаганди про те, що рф знищила «леопардів» на $6 млн

Знищення західної техніки для російської пропаганди стало чи не головним фетишем останнього часу. Будь яке повідомлення про вигадане чи реальне ураження якогось зразка бронетехніки НАТО розноситься по ерефських каналах із швидкістю блискавки і подається за рівнем важливості чи не як друге пришестя. Але днями пропагандисти кремля у свої брехні і просто неймовірному невігластві – перевершили самі себе. Топові ресурси московщини, на чолі із самим ТАСС, поширили повідомлення із посиланням на своє міноборони, що армія рф вже знищила танків Леопард 2 загальною вартістю  $6 млн.

Чому це брехня – далі у матеріалі.

 

У тексті російських пропагандистських ресурсів говориться наступне:

«Вооруженные силы (ВС) РФ могли уничтожить в течение нескольких дней боев на южнодонецком и запорожском направлениях танков Leopard на сумму более $6 млн, свидетельствуют подсчеты ТАСС.

Минобороны России 6 июня сообщило об уничтожении на южнодонецком направлении восьми Leopard ВСУ. Кроме того, 8 июня командующий группировкой ВС РФ на Запорожском направлении рассказал, что противник потерял еще три танка производства Германии при попытке ночного наступления. При этом модификации уничтоженных машин не уточнялись.

Согласно данным из открытых источников, один танк Leopard 1A5 поставляется государствам в среднем за $559 тыс. Таким образом, общая стоимость машин, которые потеряли ВСУ за последние дни, может достигать $6,1 млн.»

Слід звернути увагу на важливий маніпулятивний момент. ТАСС та інші російські медіа, цитуючи своє ж міноборони повідомляють про знищення нібито аж 8 танків Леопард (хоча документальних підтверджень тому немає). І у цьому ж повідомленні вказано, що модифікації начебто знищених танків – невідомі!

Тобто це можуть бути і Леопард 1 і Леопард 2 (а в Україну поставлено Леопард 2 у трьох модифікаціях). Проте, російська пропаганда вибрала для демонстрації масштабності події  – як вона «дешевші» танки Леопард 1А5.

Пропагандисти наводять цифру вартості Леопард 1А5 у розмірі $559 000 (начебто з відкритих джерел), застосовуючи поняття «в среднем». І це другий маніпулятивний момент, тому що немає «средней» ціни на танк. Ціна може варіюватися в залежності від розміру партії, країни, часу продажу.

Як повідомляють українські фахові ресурси, у відкритому доступі детальної інформації, щодо ціни на танки Леопард 1 не фігурує, але відомо, що в 2009 році Еквадор уклав договір на $5 млн, щоб купити 30 танків. Відповідно до цього контракту році ціна танку Леопард 1 була близько $166 667.

За іншим контактом, інформація про який є у відкритому доступі, на купівлю 162 німецьких танків Leopard 1, у 2008 році Туреччина заплатила загальну суму $160 млн. Тобто ціна одного танку становила $987 654. http://surl.li/icdrb

Тобто якщо використати логіку пропагандистів та реально існуючі цифри, то кількість нібито знищених танків Леопард 1 в Україні може становити від 6 до 36 одиниць. От би пропагандисти «зраділи», якщо б знайшли дані про контракт Еквадору – можна було б одразу 36 танків у «пабєди» записати.

Еквілібристика із вартістю і кількістю – не єдиний спосіб маніпуляцій російської пропаганди. Ще один з найпоширеніших – публікації зображення одної і тієї ж бойової одинці, втраченою ЗСУ, з різних ракурсів, але з описом, що це нібито різні танки чи БМП. Так, пропаганда показую кількісну масштабність начебто втрат з української сторони.

Про такий спосіб говорив Міністр оборони США Ллойд Остін на брифінгу після засідання Контактної групи з оборони України в Брюсселі 15 червня: «…пошкодження військової техніки на полі бою неминучі, але російська сторона поширює фото і відео, де зображені ті самі п’ять машин майже тисячу разів із десяти різних ракурсів».  http://surl.li/icehf

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja