Брехня і маніпуляція пропаганди про зупинку громадського транспорту через брак електрики та «розпил» активів рф – Без Брехні
Фактчек

Брехня і маніпуляція пропаганди про зупинку громадського транспорту через брак електрики та «розпил» активів рф

Висмикни з контексту та дай таке трактування, яке тобі потрібно. Покажи фрагмент і скажи, що це загальна картина. Заміни одне слово у реченні і зміни загальний контекст на той, який відображає твої наративи…

Про що це ми? Про методи російської пропаганди та про її глашатаїв та рупорів, які у месенджерах та телеграм-калах продовжують створювати паралельну реальність в надії на те, що в її існування повірять адекватні люди. Та марно.

Щоб ці надії стали ще більш примарливими – розберемо декілька «вкидів», які поширює скабєєвський телеграм, що стає «першоджерелом» перепостів для інших смітникових російських ресурсів.

 

ВКИД 1. «В Одесі зупинився громадський транспорт через відключення електрики».

В одному з невеликих роликів, що був поширений на декількох каналах, демонструється відео зняте нібито в Одесі (коли саме невідомо, але за ознаками – погода осіння), на якому на вулиці на коліях стоїть один за одним з інтервалом декілька трамваїв. Підпис під відео «говорить» нам про те, що он як весело у «укропів» – трамваї зупинилися через брак електрики.

Звичайно, що таку ситуацію не можна виключати. Тим більше, що по Одесі регулярно гатять то дронами то ракетами. І в момент руху цілком можливо був «приліт» і мало місце пошкодження, наприклад трамвайних мереж. Проте, це ж зовсім інша ситуація, ніж подана у підписі до відео.

Ще дві деталі говорять не на користь пропагандистів. Перша – це те, що у салонах трамваїв є люди (видно на скріншоті). А така ситуація більш поширена у випадку, коли оголошується повітряна тривога і рух громадського транспорту (за правилами) – зупиняться до команди «відбій повітряної тривоги».

Друга – при тому, що трамваї, стоять нібито в наслідок відсутності електрики, паралельно на перехрестях прекрасно працюють світлофори. А як правило, вони мають електроживлення з розподільних мереж тих районів міста, де вони встановлені.

Тож, як кажуть у знаменитому фільму – вчіть матчасть.

 

ВКИД 2. «Прем’єр міністр Естонії Кайя Кала запропонувала ЕС «розпиляти» заморожені активи рф і частину з них направити на боротьбу з путіним»

Саме так подали заяву прем’єрки пропагандисти – «розпиляти активи». Насправді ж Кайя Кала заявила що: «Сьогодні ми зосередилися на допомозі Україні. Преш за все ми повинні поговорити про те, щоб використати заморожені активи росії, яких у нас (в Європі) на понад 300 мільярдів (євро). Треба вирішити, як ми можемо їх використати на користь Україні».

Як ми бачимо прем’єр міністр ні словом не обмовилися, що ці кошти мають бути розділені між країнами ЄС. Якраз вона говорить про консолідацію цих ресурсів лише з однією метою – допомозі Україні. Тобто Кайя Кала, по суті, пропонує всі активи використати на боротьбу з путіним і його армією!

Чи то пропагандисти бояться усвідомити, що ці кошти обернуться кулями і снарядами, які будуть сипатися на їх голови. Чи звикли до того, що там де кошти – наприклад у бюджеті на фінансування їхньої, так званої, «другої армії» – там і «розпил», як невід’ємна частина процесу.

 

ВКИД 3. «На УкрТВ стали віщати із бункера і при свічках в кращих традиціях фільмів про кінець світу»

Так найбрудніший рот пропаганди прокоментував реальну картинку на одному з українських каналів. І як ми бачим, прокоментував зловтішаючись, насолоджуючись «величчю» того, що отакі ми круті – можемо «жахнути» і вимкнути вам світло. А те, що від відсутності електрики страждають малі діти, хворі у лікарнях, яким терміново потрібні операції, чи вагітні, яким ось-ось вже час до пологів – то ж дрібниці.

Але, як то кажуть – сміється то, хто сміється останнім (це ми про світло). А ми поки трохи повтішаємося із тупості пропагандистки, яку вона продемонструвала, використавши фразу української ведучої у дописі. А зміст фрази говорить про те, що вимкнутий екран та свічка – то дії з економії електроенергії, до яких закликала влада всіх українців. Наявність же хай вимкненого, але екрану говорить, що ведуча веде трансляцію не з бункеру, а із студію. Просто в режимі енергозбереження.

Та де ж то второпати скабєєвій і ко, якщо вона на початку війни паляницю, обізвала «полуніцєй».

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja