Брехня і маніпуляція секретаря радбезу рф патрушева про «таємну мережу з продажу українських дітей» за кордон – Без Брехні
Фактчек

Брехня і маніпуляція секретаря радбезу рф патрушева про «таємну мережу з продажу українських дітей» за кордон

З моменту коли Міжнародний кримінальний суд видав ордера на арешт очільника кремля путіна, російська пропаганда у намаганнях відбілити свого диктатора, розгорнула потужну інформаційну компанію по перекиданню відповідальності на Україну і у звинуваченні саме нашої держави у злочинах з нібито продажу дітей за кордон і подібних нісенітницях.

Безумовно, що таким чином пропаганда маніпулює і пересмикує ситуацію, мовляв, ви нас звинувачуєте, а подивіться що там в Україні твориться. Це класичні маніпулятивні прийоми. Поточна заява патрушева, яка запакована в обгортку «теорії змови» – бо фігурує поняття «таємна мережа» – один із вкидів у цій історії. І для спростування цього вкиду можна було б підібрати з десяток фактів, які б вказували, що немає ніякої мережі, і що подібні поодинокі злочини є у будь-якій країні, бо злодіїів і шахраїв вистачає (так наприклад, ще у 2010 році Прокуратура України розслідувала випадок незаконного усиновлення в Одеській області – тобто задовго до 2014 року. http://surl.li/ljmyn).

Але варто згадати, що робила саме росія з 2014 року з часу захоплення Криму та частини Луганської та Донецької області. І тоді все стає на свої місця – бо те в чому рф намагається звинуватити Україну – є системою, яку створила та активно використовує сама росія. Далі про це у матеріалі.

 

Безпосередньо патрушев завив наступне: «Тайная сеть по продаже детей за рубеж действовала на Украине с 2014 года, в числе подозреваемых…

В украинских СМИ опубликована информация о разоблачении на Украине преступной группировки, которая занималась торговлей детьми. Среди подозреваемых – руководители крупных клиник. Преступная сеть, по имеющейся информации, действовала с 2014 года… Детей из Киева и Харькова тайно переправляли за границу. Украинская прокуратура уже выявила восемь случаев продажи детей. Еще 40 случаев проверяют».

Ще раз наголошуємо, що подібні випадки можуть мати місце. Бо війна, нажаль, добротне тло для усілякого роду ділків. Ми у своїх спростуваннях фіксували, що вже через 3-4 тижні після початку повномасштабного вторгнення, активізувалися шахрайські мережі, які маскувалися під волонтерів, благодійні фонди, фальшували з ВПО, наданням житла та ін. Проте, патрушев це намагається подати як систему, як «теорію змови». Насправді, система з викрадення, депортації, незаконного усиновлення вибудована саме росією. http://surl.li/ljnit

13 жовтня 2014 року на тимчасово окупованій території України РФ розпочала програму «Потяг надії. Крим». До початку окупації, на 1 січня 2014 року в Криму було 4323 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Результат першого такого «потягу» — підписані 12 згод на прийняття дітей з інтернатів півострова у сім’ї росіян. Семеро дітей — віком від 10 місяців до 8 років — виїхали тоді відразу до Москви, Бєлгорода, Республіки Адигея, Краснодарського краю та Воронезької області (РФ).

В той час уповноваженим при президентові РФ з прав дитини був Астахов Павєл Алєксєєвіч. З окупованого Донбасу, звідки діти як з дитячих будинків, так і ті, що втратили батьків, вивозилися до Росії під керівництвом Глінки Єлизавети («Доктор Ліза»).

24 квітня 2019 року президент РФ Путін В. підписує указ № 183 про набуття у спрощеному порядку громадянства РФ певними категоріям осіб — громадян України з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій.

12 листопада 2019 року президент РФ підписав закон № 368-ФЗ про відкликання заяви, зробленої при ратифікації Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, про визнання юрисдикції спеціальної комісії ООН виконувати роль судового органу, який розглядає порушення.

У жовтні 2020 року був прийнятий президентський закон РФ про пріоритет Конституції Росії над нормами міжнародного права.

18 лютого 2022 року, до початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, почали депортувати до РФ під виглядом «евакуації» мешканців ОРДЛО, зокрема й дітей-сиріт. Правозахисники зі «Східної правозахисної групи» повідомили, що сиріт повезли у Волгоградську, Ростовську, Московську, Білгородську та Тульську області (РФ) й підготували щонайменше 289 пакетів документів для передачі у російські сім’ї. За спостереженнями правозахисників такі дії набули ознак «бізнесу». Тоді аналітики прогнозували, що російська влада вноситиме зміни до законодавства, щоби спростити процедуру.

22 лютого 2022 року Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії схвалила звернення російського президента про використання Збройних сил держави за кордоном, а саме — на території Донецької та Луганської областей України.

5 березня 2022 року у РФ був підписаний указ про дозвіл на в’їзд до РФ з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій з будь-якими наявними документами.

Перші повідомлення про примусову депортацію до Росії надійшли в середині березня, під час боїв за Маріуполь. З’являються випадки вилучення дітей російськими військовими та колаборантами, зокрема поліцейськими, з сімей, які вважаються «неблагонадійними», а також під час проходження процедури «фільтрації» та через систему створених російською владою так званих «фільтраційних таборів».

Вже 22 березня 2022 року влада України та США заявили про «викрадення» російськими військами з Донецької та Луганської областей понад 2300 дітей.

5 квітня 2022 року постійний представник РФ в ООН під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що від початку вторгнення РФ в Україну до РФ перевезли понад 600 тисяч людей, зокрема більше ніж 119 тисяч дітей.

30 травня 2022 року Путін Владімір підписав указ № 330, який спростив процедуру надання громадянства Росії українським дітям-сиротам або особам, які залишилися без піклування батьків.

26 грудня 2022 року указ № 304, яким спростив прийом у громадянство РФ жителів окупованої території Херсонської та Запорізької областей України.

27 квітня 2023 року президент РФ Путін В. підписав указ про можливість депортації українців за відмову брати паспорти РФ.

4 травня 2023 року стало відомо, що на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники примусово паспортизують дітей від 14 років, погрожуючи їхнім батькам.

29 травня 2023 року в РФ внесли зміни до закону «Про воєнний стан», які дозволять в умовах воєнного стану проведення так званих «виборів» і «легалізують» депортацію мешканців тимчасово окупованих територій.

31 липня 2023 року чиновниця РФ Львова-Бєлова М. доповіла, що російська окупаційна влада вивезла з України до Росії «близько 1,5 тисячі» вихованців з інституційних установ для дітей-сиріт або дітей, які залишилися без піклування, та віддала в Росії в прийомні сім’ї: 288 дітей з території Донецької області, 92 дитини з територій Луганської області — 380 дітей у 19 регіонів РФ, про яких заявила Львова-Бєлова наприкінці 2022 року, і з того часу чиновниця продовжувала називати одну й ту саму чисельність — і в березні, і в квітні, і в червні 2023 року.

Зі звіту про діяльність уряду Ростовської області (РФ) за 2022 рік: у документі йдеться, що під «попередню опіку» було передано 1184 дитини, які прибули «без законних представників із територій Донбасу та України». У жовтні 2022 року російська влада вивезла кілька тисяч дітей із окупованої Херсонської області, повідомив віце-прем’єр РФ Хуснуллін Марат.

Одночасно з бомбардуванням та обстрілами Російською Федерацією в Україні 3750 закладів освіти[30], зі свавіллям місцевих законів РФ, ця держава починає пропагандистську кампанію, щоб заохотити росіян усиновлювати депортованих з території України дітей. Виходить серіал «Дитинство. Повернення» про викрадення українських дітей під виглядом усиновлення росіянами.Щоб стимулювати росіян до всиновлення, їм пропонують гроші — «одноразову виплату материнського капіталу та державну допомогу»…

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової за притягненням до кримінальної відповідальності за незаконну депортацію та переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії. МКС визначив, що ці діяння підпадають під дію статей 8(2)(a)(vii) і статті 8(2)(b)(viii) Римського статуту та заплановані Росією як постійні. Звинувачення передбачають потенційне довічне ув’язнення. Це перший випадок, коли суд видав ордер на арешт лідера постійного члена Ради Безпеки ООН.

Прокурор МКС Карім Хан сказав: «Ми повинні переконатися, що відповідальні за передбачувані злочини будуть притягнуті до відповідальності і що діти повернуться до їхніх сімей і громад. Ми не можемо дозволити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони були здобиччю війни.»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja