Брехня лаврова про невиконання «російської частини зернової угоди» – Без Брехні
Фактчек

Брехня лаврова про невиконання «російської частини зернової угоди»

Отримавши копняка під гепу після шантажу про вихід із зернової угоди, і повернувшись 2 листопада до її виконання, росія була б не росіє, аби не шукати нових і нових привидів, щоб викручувати руки ООН, Україні і Заходу. Цього разу говоряча коняча голова, так званий очільник МЗС фейкової країни лавров, заявив, що: «Выполнение украинской части сделки возобновилось. В то же время, не видим по-прежнему какого-либо результата в том, что касается второй части пакета, предложенного в свое время генсеком ООН Антониу Гуттерешем и предполагающего снятие любых препятствий на пути экспорта российских удобрений и зерна».

Чому це брехня і спроба чергового шантажу – далі у матеріалі.

 

Насправді не існує ніякої «другої частини угоди».

Відповідно до рішень про укладання «Зернової угоди», 22 липня у Стамбулі було підписано два документи угоди з ідентичними текстами;. Один між ООН, Туреччиною та Україною, інший між ООН, Туреччиною та Росією. Два документи знадобилися, бо Україна не погоджувалась підписувати будь що із країною-агресором. Тобто по суті – це один і той же документи, тільки з різною конфігурацією підписантів. І саме позиції «Зернової угоди» стосуються виключно вивезення зерна із чорноморських портів України. Ніякої другої частини, тим більше з якимись умовами для рф – не має.

Текст «Зернової угод» знаходиться у відкритому доступі і з його положеннями можна ознайомитися. http://surl.li/dpzyi

Лавров все прекрасно знає. Знає і маніпулює, і бреше, видає бажане за дійсне. При чому бреше у чужий країні, бо цей меседж він оголосив під час візиту до Йорданії під час спільної прес-конференції з головою МЗС Йорданії Айманом Хусейном Абдаллою ас-Сафаді. http://surl.li/dpzwr

Що лавров видає бажане за дійсне?

Одночасно з «Зерновою угодою» був підписаний меморандум про взаєморозуміння росії — ООН щодо експорту харчових продуктів та добрив. Це не частина угоди і не документ, що не зобов’язує до якихось дій, бо це меморандум! У документі Секретаріат ООН лише «погоджується продовжувати зусилля щодо забезпечення прозорого безперешкодного доступу до продуктів харчування та добрив, включаючи сировину, необхідну для виробництва добрив (включаючи аміак), що надходять із РФ на світові ринки».

З оригіналом меморандуму можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/dpzyb

Ну тобто погодилися далі погоджувати. Крім того, ООН – це не держава, а міждержавна організація. А жодна з держав цей меморандум не підписувала. Тим більше з тих країн, які наклали санкції на рф і на постачання нею добрив після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja