Брехня пєскова про те, що «насправді росіяни не воюють, бо війна – то інше» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Брехня пєскова про те, що «насправді росіяни не воюють, бо війна – то інше»

Говорячі перелякані вуса «бункерного хобіта», а саме так званий прес-секретар пєсков в інтерв’ю телеканалу ATV з Боснії і Герцеговини днями, відповідаючи на питання, мовляв, а чому росіяни в Україні так повільно діють, заявив: «Тому що росіяни не воюють, ми не воюємо. Вести війну − це зовсім інша справа, це тотальне знищення інфраструктури, тотальне знищення міст і так далі. Ми цього не робимо… росія намагається зберегти інфраструктуру і врятувати людські життя». http://surl.li/gyswt

Сказати, що це брехня – не сказати нічого. Весь світ знає і бачить, що росія в Україні робить все діаметрально навпаки. Для спростування чергової брехні хворобливого мозку кремлівського міньйона наведемо декілька фактів, зафіксованих на офіційному рівні не тільки української стороною, а і представниками світової спільноти.

 

ЗБИТКИ ЕКОНОМІКИ

Аналітики Світового банку у березні переглянули в бік збільшення фінансові потреби України на відбудову та подолання наслідків розпочатої росією повномасштабної війни. Проведення повоєнної відбудови та відновлення обійдеться в суму не менше 411 мільярдів доларів. http://surl.li/gyszw

Тобто це сума руйнувань промислової, енергетичної, цивільної інфраструктури та збитки у інших галузях, наприклад у сільському господарстві.

Майже 22% потреб припадає на сферу транспорту, на житлово-комунальну сферу — 17%, енергетику — 11% та сільське господарство — 7%. http://surl.li/gytbo

МАСШТАБИ РУЙНУВАНЬ ТА ЗБИТКИ ОКРЕМИМ ГАЛУЗЯМ

За даними Київської школи економіки (KSE) за рік війни в Україні загалом пошкоджено або зруйновано понад 150 тисяч житлових будинків, а сума збитків від руйнувань житлового фонду сягнула $53,6 млрд.

На другому місці — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у $36,2 млрд. Протягом цього часу було зруйновано або пошкоджено понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости й мостові переходи.

Станом на кінець лютого 2023 року на $300 млн у порівнянні з грудневими обрахунками зросли збитки сфери освіти — до $8,9 млрд.

Продовжуються пошкодження та руйнування освітніх закладів — таких наразі 3170. З-поміж них майже 1 500 закладів середньої освіти, 909 — дошкільної, 528 — вищої.

Зросли також збитки, завдані енергетиці України, сума яких складає $8,1 млрд.

На $2,1 млрд у 2023 році зросла сума прямих втрат, завдана агропромисловому комплексу та земельним ресурсам. Наразі оцінка збитків цієї сфери складає $8,7 млрд.

На кінець лютого 2023 року суттєво зросла також кількість пошкодженого та зруйнованого транспорту. У порівнянні з обрахунками на кінець 2022 року кількість таких авто зросла на 28,5 тисяч, до 223,4 тисячі автомобілів на $3,1 млрд.

За обрахунками, на кінець зими 2023 року сума збитків, завдана торгівлі, зросла до $2,6 млрд.

Медичній галузі завдано руйнувань інфраструктури ще на $100 млн, відтак загальні прямі збитки цієї сфери оцінюються у $1,8 млрд. http://surl.li/gytdo

ЯК РОСІЯ НЕ ВОЮЄ

Відповідно до заявив Міністра оборони України Олексія Резнікова, від початку повномасштабного вторгнення росія завдала по території України понад 16 000 ракетних ударів. Для ударів були використані всі типи ракет (крім ракет стратегічного ядерного потенціалу), які є у наявності у рф. Дані базуються на аналітиці Генерального штабу та ГУР. http://surl.li/gytfr

97% цілей ракетних ударів – є цивільні об’єкти. З 16 000 ракетних ударів понад 12 300 припали на села та приміські райони, ще 1 900 ударів завдано по житлових будинках. Понад 500 разів військові РФ поцілили по військових об’єктах, більш як 250 – по об’єктах транспортної інфраструктури. Близько 220 ударів завдано по об’єктах енергетичної інфраструктури та понад 800 – по інших об’єктах.

За даними військових експертів, як в Україні так і на Заході, в ході війни в Україні так звана армія рф використала всю номенклатуру конвенційної зброї, яка є у наявності.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja