Брехня пропагандистів про те, що ЗСУ використовують тварин для розмінування – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Брехня пропагандистів про те, що ЗСУ використовують тварин для розмінування

Днями в англомовному виданні KyivPost вийшла стаття про життя тварин в зоні бойових дій. В ній військові розповідали про різні випадки турботи про покинутих свійських тварин: як вони їх лікують, доять, напувають, лікують.

Але один підрозділ статті мав не надто вдалу назву: Cows, Pigs, Mice and Mine-clearing Sheep, що в перекладі може звучати як “Корови, Свині, Миші та розмінувальні Вівці”.
В цьому розділі, окрім іншого, розповідалося про епізод, коли військові помітили отару безхазяйних овець, яка пройшла в пошуках їжі дорогою, яку перед цим вважали замінованою. Так бійці дізналися, що дорога безпечна, а овець жартома назвали саперами-альтруїстами. Це єдиний випадок в статті, де згадуються міни.

Проте роспропагандисти з Царьграду, скориставшись неоднозначним підзаголовком, написали фейкову статтю, де стверджують, що воїни ЗСУ через відчай та нестачу людей посилають на “розмінування власними тілами” домашню худобу.

Как сообщил киевскому изданию Kyiv Post один из представителей ВСУ, они стали загонять на мины домашний скот. В частности упоминается случай, когда боевики пустили впереди себя брошенных овец. “После того, как стадо овец прошло через территорию, мы узнали, что там нет мин. Мы называем их сапёрами-альтруистами”, – перекрутили фейкарі

В оригіналі йшлося про випадкову безхазяйну отару овець, яка рухалася самотужки і військові ЗСУ нею не керували, а лише спостерігали.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja