Брехня пропагандистки симоньян, про те, що очільник кремля «зберіг людяність» і не піддався закликам розбомбити Україну – Без Брехні
Фактчек

Брехня пропагандистки симоньян, про те, що очільник кремля «зберіг людяність» і не піддався закликам розбомбити Україну

Днями російська топ-пропагандистка симоньян у своєму черговому спічі на телеканалі «росія 1» заявила про те, що «нібито воюючи не з Україною, а з усім НАТО російська армія зміцніла, а очільник кремля «зберіг людяність» і не піддався на заклики «з народу» розбомбити все і вся в Україні і не дав росіянами перетворитися на звірів».

Меседж більш ніж цинічний. Бо факти говорять зовсім про протилежне. Про це далі у матеріалі.

 

Ключовим у заяві пропагандистки є меседж про те, що кремлівський диктатор ««зберіг людяність» і не піддався на заклики «з народу» розбомбити все і вся в Україні і не дав росіянами перетворитися на звірів»». Бо заява про те, що росія воює в Україні з НАТО – вже заюзаний бородатий наратив, а меседж про «зміцніння» російської армії неконкретний, суб’єктивний і умовний.

Щодо «людяності», «не розбомбити» і «не перетворитися на звірів», то тут факти говорять самі за себе.

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

В Україні зафіксовано більше як 109 тисяч російських воєнних злочинів, які пов’язані із навмисним вбивством цивільних та полонених, катуваннями, ґвалтуваннями, мародерством та ін.

Про це повідомив начальник відділу взаємодії з міжурядовими, державними та неурядовими організаціями Департаменту війни Офісу Генпрокурора Олександр Зюзь розповів під час пресконференції 13 листопада 2023 року. http://surl.li/ndpiw

«Злочинів зафіксовано більше 109 тисяч. Наразі у нас підозрюваних по воєнних злочинах — це порушення правил законів і звичаїв ведення війни — є 450 осіб, обвинувальні акти направлені до суду стосовно 291 особи. І вже стосовно 66 осіб винесені обвинувальні вироки», — сказав Зюзь.

Голова правління ГО «Антикорупційний штаб», співзасновник Реєстру російських воєнних злочинців Сергій Миткалик розповів, що протягом 2023 року ідентифікували понад 20 тисяч російських воєнних злочинців. За даними офісу Генпрокурора, на сьогодні є понад 100 тисяч кримінальних проваджень проти воєнних злочинів та злочинів російської агресії.

ВБИВСТВО ЦИВІЛЬНИХ

Відповідно до бюлетеня ООН від 9 жовтня 2023 року в Україні зафіксовані від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 9806 загиблих цивільних та 17 962 поранених. В той же час УВКПЛ ООН вважає, що реальна кількість випадків загибелі або поранення цивільних осіб є значною вище, оскільки багато повідомлень з місць, де такі випадки мали місце, як і раніше, вимагають додаткового підтвердження, у той час як отримання інформації з деяких місць, де продовжуються бойові дії, затримується. http://surl.li/nbutx

За неофіційними даними, тільки в одному Маріуполі може налічуватися від 20-22 000 до 80 000 загиблих цивільних.

РУЙНУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ

Сума прямої задокументованої шкоди, завданої інфраструктурі України, станом на 1 вересня 2023 року сягнула $151,2 млрд, що на $700 млн більше, ніж у червні, повідомила Київська школа економіки (KSE). http://surl.li/lvakk

У загальному обсязі прямих збитків найбільша частка належить втратам житлового фонду – $55,9 млрд. Унаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено 167,2 тис. об’єктів житлового фонду, із них 147,8 тис. – приватні будинки, 19,1 тис. – багатоквартирні, 0,35 тис. – гуртожитки.

На другому і третьому місці за сумою збитків – сфери інфраструктури та промисловості і втрати підприємств: $36,6 млрд і $11,4 млрд відповідно.

Крім того, з початку бойових дій пошкоджено 18 аеропортів і цивільних аеродромів країни, 344 мости та мостові переходи, понад 25 тис. км автомобільних шляхів державного і місцевого значення та комунальних доріг. Втрати у сфері промисловості налічують щонайменше 426 великих і середніх приватних підприємств і державних компаній.

Сфері освіти на початок вересня-2023 завдано збитків на $10,1 млрд (+$400 млн). Загальна кількість пошкоджених і зруйнованих освітніх об’єктів перевищує 3,5 тис., серед них 1,7 тис. закладів середньої освіти, понад 1 тис. – дошкільної, 586 – вищої освіти.

У KSE наголосили на зростанні збитків у сфері охорони здоров’я, які оцінюються у $2,9 млрд. Загалом зруйновано або пошкоджено 1223 медзаклади, зокрема 384 лікарні та 352 амбулаторії.

КІЛЬКІСТЬ РАКЕТ, ЯКІ РОСІЯ ВИПУСТИЛА ПО УКРАЇНІ

За оцінками Forbes, станом на жовтень 2023-го Росія запустила по Україні понад 3 000 ракет – 3 081 ракету різних класів. Їх вартість –  $22,8 млрд. http://surl.li/ndpmc

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja