Брехня росії про ефективну роботу ППО в Таганрозі та Азові – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Брехня росії про ефективну роботу ППО в Таганрозі та Азові

Нещодавно росіяни звинувачували в підриві собору в Одесі українську ППО, яка “не збила” росракету, а согодні вони вже змушені брехати про власне “ефективне” ппо посеред Таганрога. От тільки на відміну від захисників Одеси росіянам доводиться відверто брехати. Адже сказати, що ППО збиває ракети, і вони падають на російське місто, вони не можуть, визнати неефективність ППО – неможливо, заявити про безперешкодний проліт українських безпілотників через сотні кілометрів окупованих та російських територій – дискредитація збройних сил.


Хронологія подій наступна:

  • Спершу з’явилися фото та відео з димом, що підіймається з місця вибуху. Губернатор Таганрога швидко заявив, що прилетіла ракета, 14 постраждалих. 
  • Потім з’являються відео, на яких чітко видно воронку від вибуху і обгорілий будинок (банк), біля якого сталося влучання. Свідки всі говорять саме про вибух. Ці відео публікують в тому числі і пропагандисти. 
  • Аж ось з’являється відео з моментом прильоту. На ньому чітко видно прильот ракети, а не уламків.

  • Проте міноборони рф видає переможну версію: “летіла українська перероблена ракета С-200, засоби ППО її вдало перехопили в повітрі, а на місто просто попадали уламки”. То це виходить росія порушує міжнародне право і ппо розміщує в місті? А от не треба було бездарно застосовувати ППО і ракета б долетіла куди треба – по легальній цілі.

Офіційну версію передруковують пропагандисти, хоча очевидно, що уламки ракети не роблять таку круглу воронку і від падіння не стається вибух та пожежа. Жодного уламка, не те що шматка з написом “С-200, перероблено в Україні” на жодному відео не показують.

  • Далі цікавіше: з’являється повідомлення про другий вибух в Азові і кілька фото зі справді роботою ППО. Міноборони рапортує, що і там ракету С-200 збито вдало, уламки впали десь за містом. От тільки й тут брехня вилазить швидко: на одному фото чітко видно, що зенітна ракета пролітає повз об’єкт у небі. А об’єкт ніяк не схожий на С-200, а за формою крила чітко нагадує відому модель безпілотника. 
  • Відео з камери спостереження в порту  довершує викриття – вибух “уламків” стається без участі ППО – прилетіло і вибухнуло самостійно ще й на хутір Петрівський.


Таким чином росіяни збрехали про все: і про кількість прильотів, і про ефективність свого ППО, і про уламки, і про С-200. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja