Фейки і неправда пропаганди про про обстріл лікарні в Макіївці – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейки і неправда пропаганди про про обстріл лікарні в Макіївці

Один з ключових наративів російської пропаганди – системні звинувачення ЗСУ у терактах проти власного народу. Практично кожного дня, після чергового обстрілу населених пунктів, пропагандисти кремля поширюють вкиди про обстріл з боку українських військ лікарень, дітсадків, шкіл і т.ін.

Вчора стався черговий обстріл Макіївки. І російська пропаганда скористалася ситуаціє – всю ніч роспропагандисти брехали, нібито ЗСУ обстріляли лікарню у цьому місті. Що ж сталося насправді – далі у матеріалі.

 

Одразу з’явилися «шокуючі» фото та відео з вибитими вікнами. Пропагандисти навперебій перераховували кількість пошкоджених відділень лікарні та повторювали, що це був обстріл саме лікарні.

 

Лише ТАСС хитріше написав про «обстріл території і пошкодження лікарні».

Після того, як з’явилися відео сильного вибуху та детонації, «мер» Макіївки вкинув версію про влучання «в нафтобазу та лікарню». Та польоти “градів” по місту були не схожі на вибухи палива чи шприців у лікарні.

Вранці з’явилося відео з «чийогось» безпілотника, яке остаточно викрило брехню росіян. В недобудованому житловому комплексі (неподалік від лікарні) росіяни під відкритим небом зберігали заряди для “градів” та інші боєприпаси.

І туди вночі ювелірно влучили.

А далі вже російські снаряди та ракети наробили лиха в місті та лікарні.

 

ВИСНОВОК

Російьска пропаганда вкотре вдалася до класичної схеми поширення фейків і неправди про обстріли нібито з боку ЗСУ цивільних об”єктів – після удару саме з боку рф в інформаційне поле викдають повідомлення, що це справа українцівв.

Наратив про “звірства ЗСУ” та “натівських найманців” проти власного населення активний у російській пропаганді від початку війни. Цим наративом рф виправдовує війну, мовляв, росія прийшла рятувати, “асвабаждать”.

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja