Брехня російської пропаганди про те, що Борис Джонсон заявив, що «поразка України буде кінцем гегемонії Заходу» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Брехня російської пропаганди про те, що Борис Джонсон заявив, що «поразка України буде кінцем гегемонії Заходу»

Днями  російська пропаганда залилася істерикою, що от дивіться, підступний захід нарешті – бо ми ж чекали на це більше двох років – зізнався у своїх зловісних намірах відносно росії. Не хто інший, каже так званий очільник мзс рф лавров в інтерв’ю перед своїми інформаційними міньйонами на чолі із симоньян, а сам колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що мовляв «поразка України буде кінцем гегемонії Заходу». Така заява, констатує, лавров – це повістка до Міжнародного трибуналу бо є порушенням головного принципу ООН про рівноправну суверенність держав. Чи казав таку тезу Джонсон і де забрехалися російські пропагандисти із своїм міністром попереду – далі у матеріалі.

 

Днями так званий міністр мзс рф лавров дав інтерв’ю перед своїми інформаційними посіпаками – симоньян і Ко. Як вже зазначалося, він звинуватив колишнього прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона в тому, що він нібито своїм меседжем видав зловісні плани Заходу щодо росії – британець начебто заявив, що «поразка України буде кінцем гегемонії Заходу».

Тобто цією фразою, яку нібито сказав Джонсон, Лавров говорить: «а ми ж казали, що ми в Україні воюємо з НАТО і колективним Заходом. Бо саме Захід спровокував нас на війну в Україні, бо хоче зберегти свою гегемонію, в тому складі, і над Україною… а це – страшна загроза нашої безпеки».

Таким чином лавров фактично вкотре переконвертував у нову обгортку вже засмальцьований російський наратив про те, що ми ж ні на кого не нападали, а нас спровокували, і що ми ж тут із цілою НАТОй в Україні воюємо.

Заяву лаврова хвилею підхопили десятки так званих російських змі, а по факту – пропагандистських ресурсів.

Проте, щоб подати старий наратив у новій обгортці, лаврову і компаній, як і завжди – і саме це закономірно – прийшлося перебрехати реальний меседж Джонсона. Насправді, сам колишній прем’єр-міністр Великобританії не казав і навіть не писав такої тези.

Борис Джонсон, який з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну став чи не найзавзятішим поборником допомоги нашій країні, у своїй колонці від 13 квітня 2024 року в таблоїді Daily Mail написав наступне:

«… якщо Україна паде, це буде катастрофою не тільки для цієї невинної країни. Це буде повним приниженням для Заходу — вперше за 75 років існування НАТО цей досі успішний альянс зазнає повного розгрому — і на європейській землі. Поразка України відкриє нову еру страху в усьому євроатлантичному регіоні, оскільки путін продовжує своє прагнення відновити радянську імперію: від Балтії до Грузії й Молдови, від Центральної Азії до Арктики.

У цій катастрофі, що повільно розгортається, найбільше дратує те, що ми можемо так легко їй запобігти. У наших силах дати українцям те, чого вони потребують: не лише пакет допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів, який, я сподіваюся і вірю, Конгрес США незабаром схвалить (Конгрес 20 квітня проголосував за пакет допомоги Україні. – ред.) Настав час для Заходу, в тому числі й для Британії, вирватися зі сну, відновити дух Рейгана і Тетчер і інвестувати в захист наших свобод». http://surl.li/svmsj

 Тож як бачим, в оригіналі Бориса Джонсона немає жодного слова про гегемонію Заходу або які утискі росії. Ключова думка – поразка України стане катастрофою для іміджу Західного світу, для цінностей свободи, які він пропагує, для суверенітету інших «малих» держав на які зазіхала неодноразово росія. І у разі перемоги рф свобода цих країн опиниться під прямою загрозою з боку агресорів з росії. Тому Захід має прикласти всі зусилля, щоб зупинити кремлівських окупантів на кордонах України.

ВИСНОВОК

Таким чином, можна констатувати і зафіксувати чергову брехню російських пропагандистів на чолі із міністром закордонних справ росії ларовим, що вкотре доводить – пропаганда для очільників рф стала синонімом політики та дипломатії.

У своїх меседжах ні пропагандисти, ні очільники московського режиму не зупиняються перед перебріхуванням публічних заяв і меседжів навіть відомих і популярних політичних міжнародних діячів. Бо на «болотах» оригінали з все одно ніхто не прочитає…  

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Микалаїв” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja