Брехня російської пропаганди, що очільник ГУР МО України визнав причетність до крайньої «бавовни» у Криму - Без Брехні
Фактчек

Брехня російської пропаганди, що очільник ГУР МО України визнав причетність до крайньої «бавовни» у Криму

Російська пропаганда дуже любить вигадувати, а потім багаторазово використовувати різні штампи, особливо коли треба знайти український слід, там де його немає. Спершу це була «візитка яроша», потім «записничок бендери». Згодом – «причетність Буданова».

Небагатослівний очільник українського ГУР МО став для пропагандистів вже певним кліше, на кшталт «агента 007». Якщо десь стається якась бавовна – пропаганда на всі голоси кричить, що це «справа рук Буданова». Так сталося і з крайнім випадком – вкидом про нібито зізнання очільника ГУР МО у причетності до вибухів у Криму. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Російські пабліки у соцмережах та телеграм-канали сміттярки активно розігнали інфу про те, що нібито голова військової розвідки України Кирило Буданов визнав, що за нещодавнім вибухом військового складу у Криму стояв Київ і зокрема – ГУР.

Пропагандисти наводять як доказ нібито розміщене на телеграм-каналі Буданова повідомлення наступного змісту: «Ворог приховує масштаби завданих збитків та кількість втрат у живій силі. Дякуємо українським патріотам у Криму за додаткові відомості та відео спільної роботи ГУР та ЗСУ”»

При цьому немає жодних посилань, які б могли підтвердити, що Буданов справді сказав чи написав щось подібне. Як немає і інших деталей, заяв, фактів.

Насправді такий вкид із нібито зізнанням – фальсифікація і вигадка. Пропаганда бачить те, що їх хочеться у словах, які мають зовсім інший зміст.

Буданов не робив такої заяви ні на своєму телеграм-каналі, ні деінде. Глава військової розвідки ніяк не коментував вибухи в Криму, і про це свідчить заява голови прес-служби відомства Андрія Юсова: «Коментар нібито від імені Кирила Буданова, що вибух на полігоні в Криму – справа рук ЗСУ та ГУР – фейк. Усі наші офіційні повідомлення є на сайті Головного управління розвідки України». http://surl.li/maajm

Буданов має офіційний канал у Telegram, але жодних коментарів про вибухи у Криму там немає. http://surl.li/maaji

До того ж, як правило, очільник ГУР фактично ніколи не коментує – не підтверджує і не спростовує – будь-яку інформацію про удари, пожежі, «бавовну» на інші неприємні для окупантів несподіванки, які стаються та тимчасово окупованих територіях України, як то наприклад, Крим.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja