Брехня російської пропаганди, що очільник ГУР МО України визнав причетність до крайньої «бавовни» у Криму – Без Брехні
Фактчек

Брехня російської пропаганди, що очільник ГУР МО України визнав причетність до крайньої «бавовни» у Криму

Російська пропаганда дуже любить вигадувати, а потім багаторазово використовувати різні штампи, особливо коли треба знайти український слід, там де його немає. Спершу це була «візитка яроша», потім «записничок бендери». Згодом – «причетність Буданова».

Небагатослівний очільник українського ГУР МО став для пропагандистів вже певним кліше, на кшталт «агента 007». Якщо десь стається якась бавовна – пропаганда на всі голоси кричить, що це «справа рук Буданова». Так сталося і з крайнім випадком – вкидом про нібито зізнання очільника ГУР МО у причетності до вибухів у Криму. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Російські пабліки у соцмережах та телеграм-канали сміттярки активно розігнали інфу про те, що нібито голова військової розвідки України Кирило Буданов визнав, що за нещодавнім вибухом військового складу у Криму стояв Київ і зокрема – ГУР.

Пропагандисти наводять як доказ нібито розміщене на телеграм-каналі Буданова повідомлення наступного змісту: «Ворог приховує масштаби завданих збитків та кількість втрат у живій силі. Дякуємо українським патріотам у Криму за додаткові відомості та відео спільної роботи ГУР та ЗСУ”»

При цьому немає жодних посилань, які б могли підтвердити, що Буданов справді сказав чи написав щось подібне. Як немає і інших деталей, заяв, фактів.

Насправді такий вкид із нібито зізнанням – фальсифікація і вигадка. Пропаганда бачить те, що їх хочеться у словах, які мають зовсім інший зміст.

Буданов не робив такої заяви ні на своєму телеграм-каналі, ні деінде. Глава військової розвідки ніяк не коментував вибухи в Криму, і про це свідчить заява голови прес-служби відомства Андрія Юсова: «Коментар нібито від імені Кирила Буданова, що вибух на полігоні в Криму – справа рук ЗСУ та ГУР – фейк. Усі наші офіційні повідомлення є на сайті Головного управління розвідки України». http://surl.li/maajm

Буданов має офіційний канал у Telegram, але жодних коментарів про вибухи у Криму там немає. http://surl.li/maaji

До того ж, як правило, очільник ГУР фактично ніколи не коментує – не підтверджує і не спростовує – будь-яку інформацію про удари, пожежі, «бавовну» на інші неприємні для окупантів несподіванки, які стаються та тимчасово окупованих територіях України, як то наприклад, Крим.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja