Брехня та фейки пропаганди про знищений у Запоріжжі «Іноземного легіону» та прильоти – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Брехня та фейки пропаганди про знищений у Запоріжжі «Іноземного легіону» та прильоти

Чого тільки не “знищували” російські пропагандисти у прифронтовому Запоріжжі! 24 жовтня терористи з російської армії знов завдали ракетного удару по місту. Результати знов довелося вигадувати, уява знов розігралась. Куди саме “влучила” пропаганда і чому це абсолютна нісенітниця – читайте далі.

 

“Перші підсумки сьогоднішньої денацифікації у Запоріжжі”, – представник окупаційної адміністрації Мелітополя із невизначеною посадою Володимир Рогов не пошкодував пафосу, щоб описати результати прильоту “Іскандера” у Запоріжжя 24 жовтня (http://surl.li/mmudu).

Вже за годину після ракетного удару Рогов “знав”: у Запоріжжі знищено не менш ніж розташування бійців Іноземного легіону, плюс до нього – склад із боєприпасами. Щоб довести “враження”, пропагандист опублікував затемнене відео зі звуком прильоту.

Як завжди, пост – абсолютна нісенітниця. Навіть у медіафайлі, який опублікував Рогов, чутно лише один вибух, без жодної вторинної детонації від боєприпасів. Її і не було: 24 жовтня запоріжці на лівому березі Дніпра чули лише одиничний вибух від прильоту, а також звук прольоту другої ракети. Місце її падіння і досі не знайшли. Не було у межах міста і значних пожеж, якими мав би супроводжуватися вибух на складі боєприпасів.

А що ж щодо Іноземного легіону? По-перше, цей “підрозділ” – це така собі вигадка-копіпаста  Рогова, який наслідує “старших братів”-пропагандистів. В Україні Іноземного легіону немає – у нас створено Інтернаціональний легіон територіальної оборони ЗСУ, який діє на підставі Указу Президента України від 10 червня 2016 року (http://surl.li/mmwjc). Втім, мелітопольский колаборант ніколи не обмежував себе у вигадках.

По-друге, у Запоріжжі не спостерігалося збільшення іноземців – ані у промисловій зоні, куди впала ракета, ані в місті в цілому. Тож і розташування “Іноземного легіону” у Запоріжжі, і влучання у нього  – чергова вигадка пропаганди, нарівні із крематоріями, які працюють у три зміни (http://surl.li/mmuhl).

ВИСНОВКИ

Місцеві пропагандисти з окупованих територій Запорізької області системно брешуть про результати прильотів по обласному центру, аби довести мешканцям ОТ, що росія постійно знищує техніку ЗСУ і перемагає у війні. Таким чином вони прагнуть запобігти вїзду з окупованих територій, а також демотивувати населення, щоб зменшити вірогідність його співпраці із ЗСУ.

Вигадані перемоги ніяк не пов’язані із реальністю – у кращих традиціях Гебельса та Конашенкова: пропагандисти не соромляться вигадати черговий склад боєприпасів і навіть Іноземний легіон у Запоріжжі. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja