БРЕХНЯ І МАНІПУЛЯЦІЯ білоруської пропаганди про те, що україніці «тікають від війни» у Білорусь – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

БРЕХНЯ І МАНІПУЛЯЦІЯ білоруської пропаганди про те, що україніці «тікають від війни» у Білорусь

Білоруський режим та його пропаганда від початку війни підігравали російській, активно поширюючи наративи на кшталт: «я вам сичас покажу аткуда гатовілось нападєніє…»

У перших числах грудня, білоруські пропагандистські ресурси активно почали розганяти дезінформацію, про те, що нібито українці все більше і більше виїжджають до Білорусі, тікаючи від війни. Більше того, нібито українці навіть їдуть з Євросоюзу, аби жити у «лукашенківському затишку».

Така інформація, зокрема, з’явилася на сайті Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь: «С 24 февраля по 2 декабря в Республику Беларусь с украинской территории прибыло 68 254 гражданина Украины: через украинско-белорусскую границу — 15 890, транзитом через Польшу — 41 749, через Литву — 8 889, через Латвию — 1 726». За истекшую неделю в нашу страну въехало около 1 000 граждан Украины транзитом через страны ЕС..
http://surl.li/dyhsb

Її активно підхопило та поширило урядове інформагентство БелТА. http://surl.li/dyhsf

Чому це брехня і маніпуляція – далі у матеріалі.

 

МЕСЕДЖ 1.  Про 15 890 українців, які нібито виїхали до Білорусі через українсько-білоруський кордон

Українсько-білоруський кордон закритий для виїзду громадян з перших днів повномасштабного вторгнення.

Зокрема, 27 лютого на сайті Державної прикордонної служби України повідомили, що на усій ділянці кордону з Російською Федерацією, Республікою Білорусь та на придністровському сегменті українсько-молдовського кордону з 28 лютого закривають усі пункти пропуску. Це регулює розпорядження Кабміну №188-р «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю». http://surl.li/dyhqu

Те, що досі роботу пунктів пропуску на українсько-білоруському кордоні не відновлювали, підтвердила речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

За її словами, працює лише один пропускний пункт на всю Україну. Це пункт на Волині – «Мокрани-Доманове». Проте і він функціонує в обмеженому режимі: пропускають виключно громадян України, які повертаються із Білорусі в Україну. Перетнути його можна виключно пішки.

Тому, за словами Вершиніної, дані про те, що станом на 2 грудня 15 890 громадян України виїхали до Білорусі через українсько-білоруський кордон апріорі не можуть бути правдивими через те, що жоден українець чи українка не можуть цього зробити із перших днів повномасштабної війни.

Вершиніна додала, що через «Мокрани-Доманове» додому повертаються здебільшого ті українці, які прямують з тимчасово окупованих територій або ті, хто були насильно депортовані до Росії. Від початку повномасштабного вторгнення, за її словами, станом на 2 грудня так повернулися в Україну 2600 наших співвітчизників.

Ймовірно, певна кількість людей із 24 лютого і могла перетнути кордон із України до Білорусі у тих пунктах пропуску, які окупанти взяли під свій контроль на Житомирщині та Чернігівщині під час тимчасової окупації деяких районів цих областей. Українським прикордонникам деякі пункти пропуску на ділянці українсько-білоруського кордону там не були підконтрольні. І залишається ймовірність, що білоруські прикордонники зі свого боку таки здійснювали певний облік. Щоправда, українська сторона таки не підтверджує дані про майже 16 тисяч українців, що виїхали до Білорусі.

МЕСЕДЖ 2. Про понад 41 тисячу українців, які виїхали у Білорусь транзитом через Польщу

Цей вкид спростував урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин. http://surl.li/dyhth

Коментуючи інформацію того ж таки Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь у своєму твіттері, Станіслав Жарин наголосив, що білоруська пропаганда намагається «фальсифікувати реальність», подаючи неправдиві дані щодо міграції українців до Білорусі, зокрема – і через Польщу.

Він додав, що білоруська пропаганда вкотре натякає на те, що українці, які тікають від російської агресії, шукають притулку в Білорусі, сприймаючи цю країну як безпечнішу за країни ЄС.

«Мінськ прямо вказує, що українські біженці прибули до Білорусі через країни ЄС», – додав Жарин.

Між тим, реальну «доброзичливість» білоруського режиму українці відчули з самого початку війни, коли з території країни були завдані ракетні і авіаційні удари та вторглися колони російських окупантів. Білорусь і до сьогодні надає свої аеродроми для базування російської авіації, а після оголошення у рф так званої, часткової мобілізації, на полігонах і в учбових центрах країни проходять навчання громадяни росії, яких призвали на війну проти України.

 

Матеріал підготовлено Інформаційним агентством ВолиньPost в рамках співпраці за ініціативою Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja