БРЕХНЯ І МАНІПУЛЯЦІЇ Лаврова про тотальну гибридну війну проти ерефії – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

БРЕХНЯ І МАНІПУЛЯЦІЇ Лаврова про тотальну гибридну війну проти ерефії

Говоряча голова, так званого міністерства закордонних справ рф – лавров, днями під час засідання ради із зовнішньої та оборонної політики ерефії знову наговорив про війну в Україні та «утиски» Заходу у притаманній йому манері перекинув відповідальність за все що коїться – на всіх, а рф, як завжди, ні в чому не винна. Такий собі політичний варіант «іхтамнет». Якби ці меседжі не стосувалися нас з вами – ми обійшли осторонь ці нісенітниці. Але вони про нас і вже циркулюють в нашому інфопросторі. Тому коротко по основних тезах де брехня і маніпуляція сумної конячої голови російського мзс.

 

МЕСЕДЖ 1. «Выбор, который мы сделали, облегчается тем, что «коллективный Запад» объявил нам тотальную гибридную войну… Мы делали всё, чтобы избежать прямого столкновения. Но раз вызов брошен, принимаем его».

Ключовою маніпуляцією в даному меседжі є те, що лавров навмисно перекручує причину і наслідки. Ну і звичайно – нагнітає пристрасті.

Щодо «пристрастів», які, так званий, міністр називає «тотальною гібридною війною», то це спільні дії країн заходу по протидії російській агресії проти України. Вони стали відповіддю, на безпідставний, підлий, варварський напад на Україну кремлівських окупантів. Тобто це наслідки, які отримала ерефія, зробивши «перший крок» – прийшовши на українську землю з війною, а ніяк не навпаки, як намагається подати лавров. Мовляв, росія мирно спала, аж раптом прокинулася 24 лютого, а їй ні з того ні з сього, об’явили війну.

Інша прихована маніпуляція в такому тлумаченні – це створення образу жертви. Тобто жертва війни не Україна, а росія, що є неправдою.

Із «свіженького» в даній заяві – прихований натяк на новий меседж російської пропаганди, який був запущений після військових поразок окупантів – що росія воює в Україні не з Україною, а з НАТО. Це щоб копняки від ЗСУ для «другої у світі» армії не виглядали такими принизливими.МЕСЕДЖ 2. «Отброшены политкорректность, приличия, правила, правовые нормы. Применяется культура отмены всего русского. Разрешены любые враждебные действия против нашей страны, включая прямой грабёж. Травле подвергают наших деятелей культуры, искусства, спортсменов, учёных, бизнесменов – просто россиян».

В цьому меседжі лавров продовжує «корчити» жертву з рф і знову перекручує причину і наслідки. Так дійсно, після нападу на Україну, у світі розпочався цілком логічний рух по бойкотуванню всього російського. Представників рф позбавили права приймати участь у спортивних, пісенних, танцювальних конкурсах, відмовилися від трансляцій фільмів, гастролей співаків, проведення спільних культурних, наукових заходів та ін.

Тому «травля» – термін тільки у хибному розумі лаврова. Цивілізований світ у такий спосіб висловив свою солідарність з Україною. Тим більше, що переважна більшість, так званих, спортивних і культурних діячів, акторів, співаків із рф напряму (у заявах) або опосередковано (не виказуючи голосу проти) – підтримала рішення свого кремлівського керівництва про агресію проти України.

 

МЕСЕДЖ 3. «Эта кампания не обошла стороной и наших дипломатов. Им часто приходится трудиться в экстремальных условиях, иногда с риском для здоровья и жизни. Даже в самые мрачные годы «холодной войны» не припомним такой массовой синхронной высылки дипломатов. Это разрушает общую атмосферу отношений с Западом».

Так, тут лавров правий на всі 100% – але тільки в тому, що висилка російських дипломатів за два місяці війни стала самою масовою з часів «холодної війни». За даними The Washington Post на кінець квітня з 20 країн світу було вислано понад 400 російських дипломатів. http://surl.li/bzqll

Найбільший сплеск відбувся після оприлюднення фактів звірств окупантів у Бучі – після того протягом 48 годин із країн ЄС було вислано більше 200 представників ерефського дипкорпусу. http://surl.li/bzqmk

Цікаво, що часто причиною висилки дипломатів була кваліфікація їх дій по відношенню до країни перебування, як така, що загрожує національній безпеці. Деякі країни напряму звинувачували диппредставників у шпигунстві.

В цьому вислові лавров продовжує свою лінію на формування образу жертви. Хоча всі дії країн Заходу були кроком у відповідь на російську агресію.

 

МЕСЕДЖ 4. «Речь не только и не столько об Украине. Она – инструмент сдерживания мирного развития Российской Федерации в контексте курса на «увековечение» однополярного миропорядка».

Цю пісню ми вже чули і не раз від російських пропагандистів. Про що тут говорить Лавров? Що Україна є не cуб’єктом міжнародної спільноти і політики, а об’єктом. Що Україна – знаходиться під «зовнішнім управлінням». Ну і що росія не визнає Україну, як незалежну самостійну державу, але при тому – розв’язує проти неї війну!

Про «мирний розвиток росії» взагалі можна написати цілий трактат. Але варто просто згадати конфлікти і війни, роз’язані ерефією під схожими як і проти України гаслами. Це і конфлік у Придністров’ї, дві Чеченські війни, війна проти Грузії, і анексія/окупація Криму, і сепаратизм на Донбасі з так званими днр/лрн… А в іншому так, цілком «мирний розвиток».

 

МЕСЕДЖ 5. «Западные страны сегодня готовы противодействовать России до «последнего украинца».

А тут ми вже бачимо поки прихований, але страх лаврова, а в його особі (маємо надію), що і всього кремлівського керівництва, щодо наслідків війни в Україні. Звідси знову маніпуляція, що тут ерефія воює із Заходом, із НАТО. Так, дійсно, вчора на неформальній зустрічі Міністрів закордонних справ країн НАТО в черговий раз прозвучала теза про те, що Альянс буде підтримувати Україну стільки, скільки треба для перемоги. http://surl.li/bzqrp

Проте, що стосується вислову «до последнего украинца», то сама росія не залишила українському народу вибору. Бо кремль веде не просто війну за території. Кремль веде тотальну війну на винищення українців, як нації. Чому є численні свідчення (які зараз документуються) звірств і геноциду у Бучі, Бородянці, Ірпіні, Маріуполі та інших містах та селах, які перебували (або ще перебувають) у тимчасовій окупації. Тож у України є тільки один шлях у цій війні – воювати до перемоги, до повного визволення, до повного знищення російських окупантів.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja