БРЕХНЯ лукашенко про те, що Білорусь, виявляється, «бере участь» у «спецоперації» в Україні, але нікого не вбиває   – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

БРЕХНЯ лукашенко про те, що Білорусь, виявляється, «бере участь» у «спецоперації» в Україні, але нікого не вбиває  

Самопроголошений президент Білорусі лукашенко озвучив свіжу пропаганду про те, що його країна не буде проводити мобілізацію своїх громадян, а Польща, Литва і Латвія можуть начебто нанести удар по Білорусі. Не забув і нагадати про те, що Білорусь бере участь у так званій «спеціальній військовій операції» росії в Україні.

Ці та інші тези він оголосив під час засідання міноборони білорусі. Ми розібрали ці та інші тези, які виявилися неправдою.

 

 

ТЕЗА 1: «Що стосується нашої участі у спеціальній військовій операції в Україні: ми беремо у ній участь і цього не приховуємо. Але ми нікого не вбиваємо, ми нікуди не відправляємо своїх військових, ми не порушуємо своїх обов’язків. Наша участь в тому, щоб не допустити розповсюдження цього конфлікту на територію Білорусі. Це по-перше, а по-друге, не допустити нанесення удару по Білорусі під прикриттям спеціальної військової операції зі сторони Польщі, Литви і Латвії.  Як я й говорив:у спину росіянам ніхто стріляти не буде з території Білорусі. Ось наша участь».

Про те, що Білорусь бере участь у «спецоперації» росії в Україні білоруський диктатор каже не вперше. Раніше він зазначав, що Білорусь начебто «прикриває тил» для росії й не воює ні технікою, ні живою силою в Україні. http://surl.li/dfysn

Також лукашенка можна назвати і одним із основних рупорів російської пропаганди, яка поширює наратив про те, що Польща планує захопити Захід України. http://surl.li/dfysp

Він нафантазував, що українці нібито ще будуть просити, щоб білоруси не допустили, аби Західну Україну «не відірвали» від інших частин України. Також він говорив, що російські військові випередили білоруських, бо «якби вони не наносили б удари «Іскандерами», то змушені були б зустріти масований удар з боку військ НАТО – не України». http://surl.li/dfysn

Цікавим є той факт, що в фантазіях диктатора з’явилися Литва і Латвія. Можливо, це пов’язано з тим, що ці країни активно підтримують Україну, зокрема і її вступ в НАТО. А ще у Латвії 1 жовтня відбулися парламентські вибори.

Головною сенсацією стало те, що партія «Злагода», яка протягом більш ніж десятиліття була головною політичною силою, що захищала права латвійських росіян, і яка на попередніх виборах раз за разом здобувала перше місце, цього разу не проходить до латвійського Сейму. Очевидно, що війна в Україні завдала нищівного удару для «популярності» усього проросійського. http://surl.li/dfysu

 

ТЕЗА 2: «Так, ми лікуємо людей. Якщо треба, ми годуємо не тільки росіян. Найбільше ми годуємо тих біженців, бідних людей, які по 400-500 людей за добу прибувають до нас з України. А як їх не нагодувати і не лікувати. Ось така наша участь у цій військовій операції».

Тема допомоги українським біженцям, які їхали і їдуть до білорусі після 24 лютого, постійно присутня у порядку денному білоруської пропаганди. Наприклад, білоруське державне телебачення випускає репортажі про те, як на оздоровлення до білорусі приїжджають групи дітей з Донбасу. Переважно вони розповідають про обстріли та відсутність спокійного дитинства. У звичайної людини такі заяви на пару з репортажами викликають емоційний відгук та співчуття.

Таким чином білоруська пропаганда намагається «замазати» інший порядок денний, роблячи фокус на гуманітарних ініціативах. Водночас, не озвучуючи те, що з території білорусі якраз-таки відбувалися обстріли українських території, звідки змушені тікати люди. Таким чином білоруська пропаганда ще й залякує власних громадян, показуючи на контрасті, як погано можуть жити прості люди за кордоном. І як добре людям, що втекли від війни, живеться в Білорусі.

ВИСНОВОК

Картопляний диктатор знову вирішив «підігріти» інформаційний простір черговими пропагандистськими заявами. Деякі із них він уже озвучував раніше. До прикладу те, що білорусь бере участь у так званій «спецоперації» в Україні.

Лукашенко знову поширив пропаганду про начебто допомогу українським біженцям, які їдуть до білорусі, тим самим відволікаючи увагу білорусів начебто гуманітарними ініціативами.

 

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи “Мережа з протидії дезінформації” – ресурсом Брехунець

Вікторія Чубарко, Світлана Кирилова

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja