БРЕХНЯ пропаганди про те, що окупанти «щодня просуваються вперед, а західне озброєння не дає переваги Україні – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

БРЕХНЯ пропаганди про те, що окупанти «щодня просуваються вперед, а західне озброєння не дає переваги Україні

Як тільки сучасна західна зброя почала поставлятися в Україну США та іншими союзниками, російська пропаганда розгорнула масовану інформаційну атаку проти нас та наших партнерів. У намаганнях підірвати довіру до нашої держави, Україну звинувачували у корупції із постачанням зброї, створенні «чорного ринку зброї» і т.н.

Другий напрямок вкидів – західна зброя не допомагає, її мало, українські військові не вміють нею користуватися. Днями Центр протидії дезінформації виявив черговий меседж пропагандистів, який активно тиражувався у соцмережах, про те, що (дослівно): «ми (війська рф – ред.) працюємо якісно, грамотно, точно і вчасно… щодня просуваємося вперед, що свідчить про те, що західне озброєння анітрохи не дає переваги, а лише програє».

Пересічний українець і без доказової бази розуміє, що це неправда. Але ми підкріпимо цю впевненість фактами.

 

МЕСЕДЖ 1: «ми (війська рф – ред.) працюємо якісно, грамотно, точно і вчасно…»

З великою вірогідністю – «якісно, грамотно, точно, вчасно» – це про «удари високоточної зброї тільки по об’єктах військової інфраструктури» – одна з базових байок пропагандистів. Та це брехня! Окупанти воюють за принципами Другої світової війни – методом вогняного валу, знищуючи перед собою все, що піддається руйнуванню.

Щодо «якісно і точно», то від початку війни в Україні за даними управління Верховного комісара ООН з прав людини загинули щонайменше 5327 мирних жителів, ще 7257 отримали поранення. http://surl.li/crbck

І це тільки офіційні дані…

 

МЕСЕДЖ 2: «…щодня просуваємося вперед…»

За даними Міністерства Оборони Великої Британії станом на 9 серпня за останні 30 днів наступ на Бахмут був найуспішнішим для росіян напрямом на Донбасі, але там вдалося просунутися лише на 10 кілометрів. http://surl.li/crbcx

На інших напрямках на Донбасі російські спроби прорвати оборону ЗСУ принесли їм за 30 діб прогрес у максимум три кілометри вглиб.

«Попри інтенсивне використання артилерії в цих районах, Росія не змогла створити боєздатну бойову піхоту в достатній кількості, щоб забезпечити більш суттєве просування вперед», — наголошується в огляді.

Тобто за місяць просування на 3-10 км! І це зафіксовано на самому успішному з напрямків! Як то кажуть – no comments.

МЕСЕДЖ 3: «…західне озброєння анітрохи не дає переваги, а лише програє». 

Спростовуючи цей меседж можна було б згадати дев’ять (а за оновленими даними – значно більше) знищених літаків на аеродромі у Новофедорівці, що у Криму під Саками. Але ж, як кажуть, то не ми, то «вазгараніє».

«За останні тільки два тижні ми знищили понад 30, а загалом знищили понад 50 складів з боєприпасами. Також знищено 17 командних пунктів», – про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомив радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов ще 26 липня. http://surl.li/crblf

За оцінкою США, Україна «знищила понад сотню цінних цілей». Останніми тижнями більшість цілей перебувала на сході, оскільки українці змогли підвищити точність наведення за допомогою наданої США артилерії.

Про це повідомляє CNN із посиланням на високопоставленого представника міноборони США. http://surl.li/crbhe

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі заявив, що такі удари підривають здатність Росії постачати свої війська, командувати та контролювати свої сили, а також вести агресивну війну.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja