БРЕХНЯ пропаганди про те, що у розбомбленому Драмтеатрі у Маріуполі вже 22 лютого розташувалися українські війська – Без Брехні
ДніпропетровщинаПропаганда-СТОПФактчек

БРЕХНЯ пропаганди про те, що у розбомбленому Драмтеатрі у Маріуполі вже 22 лютого розташувалися українські війська

У російських телеграм-пабліках з’явилося відео екскурсії розбомбленим Драматичним театром в Маріуполі. Її проводить так звана журналістка Альона Морозова. Жінка стверджує, що «верхні поверхи [театру] спалені – стали позиціями і були зайняті українськими військовими формуваннями ще 22 лютого». Це не відповідає дійсності.

 

Правда полягає в тому, що 22 лютого у приміщенні Драматичного театру в Маріуполі проходив концерт гурту «Бумбокс». Глядацька зала була зайнята виключно прихильниками і прихильницями музикантів, про це свідчать афіша та світлини, зроблені під час концерту маріупольським фотографом Євгеном Сосновським.

Тож ні про які військові формування в приміщенні Драматичного театру мова йти не може – це суперечить і реальним подіям того дня і військовій логіці.

Нагадаємо, 16 березня 2022 російська армія завдала авіаудару по маріупольському Драматичному театру, який служив укриттям для понад 1000 мирних мешканців. Під завалами після трагедії загинуло щонайменше 600 осіб, але окупанти ретельно приховували точну кількість жертв і не допустили міжнародних спостерігачів до розбору завалів.

Окрім того, росіяни усіляко намагаються приховати свої злочини, розповсюджуючи неправдиву інформацію про те, що нібито українські військові підірвали будівлю театру зсередини.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja