БРЕХНЯ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ РАШИСТСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ ПРО КІЛЬКІСТЬ ЗНИЩЕНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ БОЙОВОЇ ТЕХНІКИ - Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

БРЕХНЯ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ РАШИСТСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ ПРО КІЛЬКІСТЬ ЗНИЩЕНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ БОЙОВОЇ ТЕХНІКИ

Рашистська пропаганда майже не щодня видає переможні реляції про те, як бере чергове місто за три дні, знищує наші танки і бмп пачками. Про ППО я взагалі мовчу – її москальня у своїх фантазіях «знешкодила» у перший день війни. Тільки ця “неіснуюча” ППО за 47 діб бойових дій завалила (станом на 12 квітня) 154 літаки, 137 гелікоптерів, 119 БПЛА та майже 60% ракет із понад 2000 випущених по території України. Але ж пропаганда має розказувати ватанам із мухосранську про «пабєди». Як бреше і маніпулює ерефія про кількість української підбитої техніки – розберемо на декількох прикладах.

 

Найбільш показовим є цифри по знищених танків та БМП. Рашисти акцентують саме на цій техніці свою увагу тому, що тут можна показати масштабність та кількість.

Ще в середині березня пропагандисти, так званої, росії розпустили новину про знищення на той час 1300 українських танків! Не разом з іншою броньованою технікою – з САУ, БМП, БМД, БТР, МТЛБ, БРДМ і іншими категоріями бойових машин. А саме танків!

Слід одразу сказати, що це брехня!

На початок війни, і ми про це вже писали, в строю і повністю боєздатними в українській армії було біля 870 танків різних марок та модифікацій. Ще понад 1100 знаходилося на зберіганні і консервації. Станом на 14-15 березня, коли рашисти вкинули фейк про 1300 знищених українських танків, війна тривала вже майже три тижні. Офіційних даних про зняття із зберігання та введення в стрій танків не оприлюднюється. Але можна припустити, що якщо це і було зроблено, то за такий короткий термін (після розконсервування техніці треба провести низку регламентних робіт, якщо треба – то модернізувати) ввести в експлуатацію реально можна було від кількох одиниць до максимум – кількох десятків, але не сотень.

Тобто на 14-15 березня заява про 1300 українських танків умовно свідчила про те, що знищено майже у півтора рази більше, ніж у нас взагалі було в строю! Та ватани на расії хавають.

Підкреслюємо, що це інформація на середину березня! Тобто, за таким «графіком знищення» ми б мали втратити у фантазіях москалів на сьогодні десь 3000-3500 танків – фактично у два рази більше ніж є взагалі на території України, включно, напевно, із танками-пам’ятниками Другої світової війни. Уявляєте ступінь брехні! При такому алгоритмі ми б зараз в атаку ходили на тракторах.

В той же час, за різними даними на поточний момент українська армія втратила в боях до 117 танків. Тобто це у 11 разів менше від показника, заявленого рашистами майже місяць тому.

При цьому, за даними ресурсу Oryx саме танкові трофеї ЗСУ (на 10.04.2022) становили 184 одиниці. Тобто парк танків тільки за рахунок трофейних машин збільшився майже на 70 одиниць. А ми пам’ятаємо, що на початку квітня Словаччина та Польща відправили нам орієнтовно ще 80 танків.

Що ж далі робить пропаганда рашистів, щоб все ж таки демонструвати «пабєди»?

Напевно зрозумівши, що вони налажали з 1300 танками (бо як виправдати, що кляті укропи ще воюють і дають жару «втарой арміі міра»), пропаганда вдалася до цифрових маніпуляцій.

У останніх брифінгах говорячої голови так званого міністерства оборони, так званої расії, конашенков, озвучує вже об’єднані дані. Наприклад, 6 квітня він озвучив, що «знищено 1987 танків і інших бойових машин». Тобто, русня вже не розділяє окремо танки і бойові машини різних класів.

Щоб зрозуміти потенційне співвідношення втрат між танками та іншою бойовою технікою можна орієнтуватися на те, скільки спалено російської техніки. Станом на 12 квітня за офіційними даними Генштабу ЗСУ – танків 725, бойових броньованих машин різних класів – 1923. Тобто співвідношення 1:2 і більше. Якщо застосувати цю пропорцію до цифри «1987 танків і інших бойових машин», яку заявив російський речник, то виходить, що саме танків серед них може бути біля 670-700, а решта 1200 – весь асортимент: САУ, БМП, БМД, БТР, МТЛБ, БРДМ.

Як резюме, маємо зрозуміти всю глибину брехні і тупості рашистської пропаганди: на 14-15 березня в них знищено вже 1300 наших танків, а на 6 квітня – з натяжкою 700! Математики від бога!

Ми детально розібрали механізм брехні і маніпуляцій кремлівської брехні на прикладі важкої техніки, бо це показово. Ця нехитра формула може бути застосовувана до будь-яких інших категорій техніки – літаків, гармат і т.д. – і допоможе зрозуміти де брешуть і маніпулюють москалі.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja