Через «провал» на ЗНО в вузи не зможуть вступити понад 50 тисяч абітурієнтів – правда чи ні? – Без Брехні
Фактчек

Через «провал» на ЗНО в вузи не зможуть вступити понад 50 тисяч абітурієнтів – правда чи ні?

Після першого етапу ЗНО, який пройшов 14 червня 2019 року і був базовим (українська мова) в соціальних мережах і медіа почали ширитись чутки, що цього року тестування було «провальним» і виші не доберуть значну кількість абітурієнтів. Так це чи ні – з’ясовували фахівці «БезБ».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Перший тест на ЗНО традиційно проводиться з предметів – українська мова та література. Не стало виключенням і ЗНО-2019.

14 червня 2019 року Українським центром оцінювання якості освіти було оприлюднено кількість осіб, які здали перший тест у відсотковому співвідношенні, а саме – 84 % від загальної кількості осіб, які брали участь у тестуванні. Тобто, 16% учасників дійсно «провалили» тест, набравши менше прохідного балу, який в цьому році становив 23 тестові бали.

Загальна кількість осіб, які здавали тест в цьому році становила більше 339 тис.. Деякі з учасників запізнились на тест або не мали при собі одного з обов’язкових документів для допуску до тесту, що є підставою для виключення їх з загальної кількості осіб, які безпосередньо здавали ЗНО. Таким чином, в кінцевому рахунку пороговий бал з української мови і літератури на ЗНО-2019 не набрало більше 54 тис. осіб.

Дійсно, кількість осіб, що не здали обов’язковий тест з української мови та літератури, без якого неможливий вступ до українських вишів в порівнянні з минулим роком вища, враховуючи те, що здавало ЗНО-2018 менше осіб. Так, у 2018 році не склало даний тест 14,5 %, а це майже 47 тисяч осіб від загальної кількості тих, хто його здавали.

Тим не менше, говорити про «провал» не на часі, адже, по-перше, ще можливі апеляції, що спричинять зміну статистики. Окрім цього, виходячи з досвіду попередніх років така кількість тих, хто не здав перший тест є прогнозованою, а тому «провалу» як такого немає. До того ж, ніхто не обмежує абітурієнтів у можливості здачі ЗНО в наступному році.

 

Автор: Ольга Головко

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja