Чергова БРЕХНЯ та МАНІПУЛЯЦІЇ Лукашенка про війну в Україні – Без Брехні
ВолиньФактчек

Чергова БРЕХНЯ та МАНІПУЛЯЦІЇ Лукашенка про війну в Україні

Нещодавно самопроголошений президент Білорусі алєксандр лукашенко зустрівся із жителями Пружанського району та працівниками господарства «Журавлина» й закликав людей «берегти те, що мають», а також озвучив кілька наративів пропаганди щодо подій, які відбуваються в Україні.

Відео з виступу білоруського диктатора опублікувало видання «БЕЛТА+». http://surl.li/ctnwu

Лукашенко вкотре запевнив, що не планує вступати у війну з Україною, а також наголосив: проти України ніхто не воює! Війна розгорнулася між НАТО, Америкою зокрема, та росією. Отож, пояснимо, що зі сказаного є маніпуляцією та брехнею.

МЕСЕДЖ 1. «Ви думаєте, що я планую напад, будемо бомбити Україну? Нема в мене ніякого бажання, щоб ваші і мої діти воювали! В ім’я чого? Нам треба вгомонитися!»

Це – відверта БРЕХНЯ! Загальновідомим є факт, що з початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі білорусь бере участь у цій війні. Зокрема, 24 лютого частина путінських військ прорвала український кордон саме зі сторони білорусі. Саме з білорусі з першого дня великої війни час від часу летять російські ракети, які бомблять міста України. Більше того, ворожі війська вільно пересуваються територією білорусі, звозять дути боєприпаси та техніку, замають військові об’єкти для власних потреб.

Також зазначимо, що навчання білоруських військових, які розпочалися ще наприкінці квітня, вкотре продовжили. До того, як повідомляв тамтешній моніторинговий телеграм-канал «Беларускі Гаюн», на білоруській стороні до кордону з Україною час від часу стягують військову техніку. http://surl.li/ctnwq

До того, Генеральний штаб ЗСУ під час своїх зведень постійно говорить про те, що ризик нападу білорусі на Україну залишається високим. http://surl.li/biezu

Тому твердження лукашенка, що він не планує воювати з Україною – МАНІПУЛЯЦІЯ. Хоча повірити самопроголошеному президенту можна в тому, що він не хоче, аби його діти брали участь у війні.  Своїх синів лукашенко навряд чи відправить до війська.

МЕСЕДЖ 2. «Ніяка Україна сьогодні не воює! Сьогодні з росією воює весь блок НАТО й Америка перш за все. Вже б Європа давно б зупинили цю війну, якби американці через поляків не штовхали й не «подстьогівалі» цю війну».

 БРЕХНЯ! Протягом восьми останніх років на території України тривають бойові дії – росія тероризувала Луганську та Донецьку області.  Й 24 лютого 2022 року путінські війська почали повномасштабне вторгнення по всій довжині спільного кордону з Україною. Бойові бої точаться на нашій території, а не на території Америки чи якоїсь іншої країни-члена НАТО.

Щодо того, що Європа б давно зупинила цю війну, якби не «підігрівання» її американцями – МАНІПУЛЯЦІЯ. Війну в Україні розв’язала росія, а не країни Європи. Тому рішення про припинення вогню залежить від путіна.

Досить багато країн ЄС вперше після закінчення Другої світової війни надали озброєння іншій країні, тобто Україні. Так само з часів повномасштабного вторгнення світові лідери запроваджують низку санкцій проти росії, а також ключових фігур бізнесу та політики. Це свідчить про те, що весь цивілізований світ усвідомлює, яку загрозу становить рф світовій спільноті.

Також ще на початку березня добровольці з понад 50 країн світу, без  жодного стимулу з боку України, приїхали до нашої країни, аби воювати проти кремлівської армії. Спеціально для іноземців було створено Інтернаціональний легіон територіальної оборони. http://surl.li/ctnwf\

Та й наратив російсько-білоруської пропаганди про те, що кремл воює з НАТО – старий, як світ. Як, власне, й твердження, що Північноатлантичний альянс загрожує росії. Цей ФЕЙК путін та його посіпаки використали як привід для «звільнення російськомовного населення» у 2014 році та «асвабадітєльнай апєрациі» 24 лютого 2022 року.

Насправді ж НАТО є оборонним союзом. На Брюссельському саміті Альянсу усі члени підтвердили, що «НАТО не прагне конфронтації і не становить загрози Росії».

Щодо стосунків НАТО з Україною, то на офіційному сайті організації зазначають: http://surl.li/ctnwc

«Від самого початку російсько-українського конфлікту у 2014 році, НАТО дотримувалася непохитної позиції цілком на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів. Держави–члени Альянсу суворо засуджують і ніколи не визнають незаконну та нелегітимну анексію Криму Росією, також засуджуючи його тимчасову окупацію. До того ж НАТО засуджує рішення, ухвалене Росією у лютому 2022 року, щодо визнання самопроголошених «Донецької Народної Республіки» і «Луганської Народної Республіки» на сході України, яке є кричущим порушенням міжнародного права, що ще більше підриває суверенітет і територіальну цілісність України. Крім того, НАТО у найсуворіший спосіб засуджує жорстоку і неспровоковану загарбницьку війну, розв’язану Росією проти України у лютому 2022 року, яка істотно підриває міжнародну безпеку і стабільність і становить тяжке порушення міжнародного права».

На Мадридському саміті НАТО у 2022 році держави–члени Альянсу ухвалили рішення про розширення КПД і збільшення підтримки України. Водночас держави–члени НАТО істотно збільшили двосторонню підтримку і надають ще більше обладнання і техніки, щоб Україна була в змозі реалізувати своє право на самооборону, закріплене у Статуті Організації Об’єднаних Націй.

Авторка: Марія Мартинюк

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja