Чергова фейкова карикатура на Президента України нібито на обкладинці журналу Washington Monthly – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Чергова фейкова карикатура на Президента України нібито на обкладинці журналу Washington Monthly

Як то кажуть – ніколи не було і ось знову. Знову російська пропаганда вдалася до вкидів із використанням фейкових обкладинок західних видань. І знову класична схема – відоме медіа, обкладинка, карикатура, Президент України.

Саме за цим вже напрацьованим алгоритмом пропагандисти кремля використали американський журнал Washington Monthly. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Вкид із зображення обкладинки американського журналу Washington Monthly із надрукованою на ній карикатурою на президента України Володимира Зеленського активно поширився на прокремлівських сторінках у соціальних мережах та пабліках у месенджерах. Контекст карикатури – висміювання Президента України.

На карикатурі Володимир Зеленський зображений так, ніби він сидить за святковим столом у День подяки – свято з тривалою історією, що відзначається у багатьох країнах світу і переважно пов’язане із закінченням сільськогосподарських робіт. Головна мета — подякувати Богові за врожай та допомогу у вирощенні врожаю та за усі досягнення нації упродовж року. Відзначається в США у листопаді, в Канаді — у жовтні, в Україні — у вересні. Але більш за все святкування Дня подяки поширене у США та Канаді.

На карикатурі за святковим столом Зеленьский показаний так, наче він з’їв майже все, що йому запропонували, але вимагає добавки – «Дякую, але треба більше».

Зміст, який закладали пропагандисти до карикатурного зображення  зрозумілий і відображає один із ключових російських наративів – Україна споживає багато ресурсів Європи та США і вимагає ще більше не гарантуючи досягнення цілей. Крім того, тут прослідковується натяк на ще один наратив – про втому «колективного Заходу» від війни в Україні.

Щодо наявності у звичайній, а не паралельній реальності такої обкладинки, то насправді її не існує – це черговий трюк кремлівських інформаційних посіпак. Обкладинка з карикатурою – фейк. З такою обкладинкою американське видання Washington Monthly не виходило.

В цьому можна легко переконатися, перевіривши сайт видання, де розміщуються попередні та поточні обкладинки журналу. http://surl.li/npyjy

Аналіз спрощується тим, що журнал виходить раз на 2-3 місяці. У архіві видання за 2023 рік з січня до жовтня розміщено обкладинки всього чотирьох номерів.  http://surl.li/npykk

На опубліковані пропагандистами фейковій обкладинці вказано, що це номер за листопад-грудень. Реальний номер за цей період, можна знайти на головній сторінці сайту. Звичайно, що обкладинка свіжого номеру не містить карикатури. Справжню обкладинку номера за листопад-грудень прикрашає фото президента США Джо Байдена.

Нагадаємо, що ми вже неодноразово викривали вкиди пропагандистів, де вони використовували прийом із фейковими обкладинками відомих західних видань.

Так у жовтні пропагандисти пошири вкид із карикатурою на обкладинці німецького ділового видання Handelsblatt, де висміювали український контрнаступ на західні танки (матеріал із викриттям за посиланням: http://surl.li/iwwwl)

Також у жовті дісталося іншому  німецькому сатиричному журналу Titanic, обкладинку якого використали для фейкової карикатури за Президента України (матеріал із викриттям за посиланням: http://surl.li/mwsvc)

 

Матеріад підготовлено фахівцями проекту “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja