Чергова фейкова обкладинка видання Charlie Hebdo з натяком на Макрона, який відправляє французів на війну в Україну – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Чергова фейкова обкладинка видання Charlie Hebdo з натяком на Макрона, який відправляє французів на війну в Україну

Як то кажуть – ніколи такого не було і от знову. Буквально вчора наше видання опублікувало матеріал з викриттям фейкової обкладинки німецького видання «Тітанік» з карикатурою на президента України Володимира Зеленського. А «сьогодні» дісталося президенту Франції Еммануелю Макрону і французькому сатиричному виданню Charlie Hebdo – російські пропагандисти поширили фейкову обкладинку цього видання з натяком на очільника Франції. Про деталі фальсифікації – далі у матеріалі.

 

Кремлівські інформаційні посіпаки поширили у соціальних мережах нібито реальну обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo із карикатурою на французького солдата. На карикатурі зображений скелет у формі збройних сил Франції з автоматом у руках – нібито його на війну в Україні відправив президент країни Еммануель Макрон.

Солдат французького легіону зображений пробитий у багатьох містах кулями. У такому вигляді він схожий на шматок сиру. В принципі, в цьому і полягав «творчий задум» кремлівських інформаційних злочинців. Бо у «коментарі» до карикатури описана загадка: «Холодний, смердить, з дірками, зроблений у Франції, але не сир».

Як то кажуть, людські цінності та звичайний такт – це не про російських пропагандистів.

Звернення до даної теми не випадково. Як тільки очільник Франції Еммануель Макрон почав просувати меседж про можливу відправку французьких військ в Україну, чим задав рамку дискусії та обговорення серед партнерів України, то став об’єктом інформаційних атак з боку російської пропаганди.

Щодо самої обкладинки, то звичайно така карикатура і шпальта – чергова фальсифікація послідовників соловйових-кісільових-скабєєвих. З такою обкладинкою Charlie Hebdo не видавав публікацій.

На фейковій  обкладинці вказано номер видання – 1659, і він нібито вийшов 7 травня. Але насправді під таким вийшов травневий номер журналу, але не 7-го, а 8 травня 2024 року. В архіві видання, де можна побачити послідовно всі крайні 5 номерів журналу також відсутня обкладинка з карикатурою на французького солдата. Дійсна обкладинка травневого номеру має зовсім іншу ілюстрацію. http://surl.li/tqxvv

Тож можемо фіксувати і констатувати черговий фейк пропагандистів кремля і чергову фейкову обкладинку Charlie Hebdo. Чергову, бо московські інформаційні злодії вже вісім разів фальсифікували першу обкладинку цього видання. А загалом, як ми вже неодноразово писали, за час повномасштабного вторгнення росії в Україну фактчекери виявили понад 70 фейків, пов’язаних з підробкою перших обкладинок відомих міжнародних видань.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja